Pieszy potrącony przez śmieciarkę. Niestety, nie udało się go uratować

wypadek fot. policja Szamotuły

Około godziny 9.30 śmieciarka potrąciła 63-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Rynek i Dworcowej. Niestety, nie udało się go uratować. 37-letni kierowca śmieciarki został zatrzymany.

Jak poinformowali funkcjonariusze szamotulskiej policji pracujący na miejscu wypadku, kierowca śmieciarki najprawdopodobniej nie zauważył pieszego i tego, że go potrącił. Powiadomili go dopiero przechodnie, świadkowie wypadku. Oni też wezwali służby i udzielili potrąconemu pierwszej pomocy. Niestety, 63-letni mieszkaniec Wronek zmarł na miejscu zdarzenia z powodu doznanych obrażeń.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli samochód. Ulica Dworcowa była przez kilka godzin zamknięta dla ruchu do placu Sienkiewicza. Kierowca śmieciarki został zatrzymany w związku z podejrzeniem o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Dzisiejszy wypadek jest już trzecim, do którego doszło w w ostatnim czasie na terenie powiatu szamotulskiego w rejonie przejścia dla pieszych. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Podziel się:

Ostatnio dodane: