Ostrów: Przedsiębiorca wyłudził wypłaty z tarczy antykryzysowej?

pieniądze fot. pixabay
ZUS złożył zawiadomienie do prokuratury o przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego, który wyłudził wypłaty świadczenia postojowego na ponad milion złotych. Grozi mu osiem lat więzienia.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, przedsiębiorca fikcyjnie zatrudnił na zleceniach kilkaset osób i złożył za wszystkich wnioski o wypłatę po 2080 zł świadczenia postojowego. Chętnych do pracy znalazł bez trudu – wystarczyło, że zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniu do pracy studentów. A później, gdy nadeszło postojowe z ZUS, z każdej wypłaty zostawiał część pieniędzy dla siebie. Razem uzbierało się ponad milion zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim. 3 września przedsiębiorcy zostały postawione zarzuty, odrabiania dokumentów, w tym wniosków o świadczenie postojowe, za które grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. Na razie ma dozór policyjny i musiał wpłacić 20 tys. zł poręczenia.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, to pierwsza sprawa, w której ZUS złożył do prokuratury zawiadomienie o wyłudzeniu świadczeń z przepisów antykryzysowych.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: