Ostrów: Najpierw pobili, później ciągnęli za samochodem. Sprawcy usłyszeli zarzuty

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie 36-letniego mieszkańca gminy Ociąż. Sprawcy przyznali się do winy i usłyszeli wstępne zarzuty. Grozi im do 15 lat więzienia.

Przypomnijmy, że mężczyzna zaginął 11 grudnia, dzień później żona znalazła jego zwłoki na terenie posesji ze śladami wskazującymi na brutalne pobicie. Jak ustalili śledczy, mężczyzna rzeczywiście był bity, a sprawcy bili go rękami, kopali, ale też używali do tego celu drewnianej pałki. Później skrępowali go pasem holowniczym, przywiązali do samochodu i ciągnęli za nim.

Ustalenie sprawców nie było trudne – jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała trzech mieszkańców powiatu ostrowskiego w wieku 32, 34 i 35 lat. Jak poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, mężczyźni przyznali się do winy, złożyli też obszerne wyjaśnienia. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Jak jednak podkreśla rzecznik – zarzuty są wstępne. 14 lutego odbędzie się sekcja zwłok ofiary, która ma dać odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci, a wtedy zarzuty mogą się zmienić.

Źródło: wlkp24.info