Ogromny ruch na infolinii. „Czas oczekiwania może być dłuższy”

Plac Kolegiacki Poznań fot. Sławek Wąchała

Biuro Poznań Kontakt odnotowuje ostatnio znacznie więcej połączeń niż zwykle, także w języku ukraińskim, co związane jest z obecna sytuacją na Ukrainie. Dlatego, jak informuje urząd, „czas oczekiwania na połączenie z pracownikiem może być nieco dłuższy niż zwykle”.

Miejska infolinia obsługuje dzwoniących w języku ukraińskim już od dwóch lat i dotąd odnotowała kilka tysięcy połączeń w tym języku. Jednak od czasu wybuchu wojny na Ukrainie połączeń w języku ukraińskim znacząco przybyło. Tylko w samym marcu konsultanci odebrali ponad 7000 połączeń, głównie dotyczących pomocy dla uchodźców z Ukrainy, nadania numeru PESEL oraz innych spraw związanych z przybyciem uchodźców z Ukrainy.

Natężenie ruchu jest tak duże, że miasto zdecydowało o uruchomieniu infolinii pod numerem telefonu 61 646 33 44 w języku ukraińskim także w weekendy, w godzinach od 7.30 do 20.00, by pracownicy także w soboty mogli udzielać konsultacji w sprawach związanych z Ukrainą.

Jednak mimo tego może się okazać, że w ciągu tygodnia trzeba będzie dłużej poczekać na połączenie z Biurem Poznań Kontakt. „Prosimy o cierpliwość i w miarę możliwości o kontakt w godzinach popołudniowych” – apelują miejscy urzędnicy.

Podziel się:

Źródło: UMP