fot. Sławek Wąchała

Zaczęło się od ratowania samochodu, który stoczył się do wody – a zakończyło na zatrzymaniu pary młodych ludzi za posiadanie narkotyków. Nietypową interwencję zaliczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Obornikach.

14 września po południu dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na kąpielisku miejskim w Obornikach samochód marki Seat Ibiza wjechał do wody. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali samochód częściowo w wodzie. Pasażerowie auta, kobieta i mężczyzna, wyjaśnili, że zapomnieli zaciągnąć ręczny hamulec, więc samochód stoczył się do wody.

Jednak uwagę funkcjonariuszy zwróciło to, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna zachowują się dość nerwowo. Postanowili dowiedzieć się, dlaczego. I podczas sprawdzenia pary pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych u 23-letniej mieszkanki powiatu szamotulskiego oraz 38-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego znaleziono narkotyki – amfetaminę oraz marihuanę. Narkotyki zostały zabezpieczone, a podejrzani o ich posiadanie trafili do policyjnego aresztu.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły przedstawić parze zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kara ta może zostać zwiększona wobec 38-latka, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

To nie była ostatnia przygoda funkcjonariuszy z narkotykami w tym tygodniu. Już następnego dnia w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który na ich widok porzucił rower oraz reklamówkę i uciekł w kierunku rzeki. Policjanci natychmiast pobiegli za mężczyzną. 48-latek chcąc uniknąć zatrzymania wskoczył do wody, lecz kryminalni bez problemu wyciągnęli go z rzeki.

Sprawdzenie zawartości reklamówki wyjaśniło powody ucieczki mężczyzny: policjanci znaleźli w niej marihuanę oraz wagę elektroniczną. Natomiast trakcie przeszukania mieszkania podejrzewanego kryminalni znaleźli narkotyki – marihuanę oraz amfetaminę. 48-letni mieszkaniec gminy Obornik został zatrzymany.

Zebrany materiał pozwolił śledczym przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania oraz handel narkotykami. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Oborniki