Nowy obrońca w Warcie Poznań. “Wiem, że czeka mnie tu dobra praca i szansa rozwoju”

Oskar Krzyżak Fot. Jan Piechota, Warta Poznań

21-letni Oskar Krzyżak, obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski, przeszedł na zasadzie transferu czasowego do Warty Poznań z Rakowa Częstochowa. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2023/24 i zawiera opcję wykupu.

Bezpośrednim powodem sprowadzenia Oskara Krzyżaka jest kontuzja, którą odniósł Kacper Przybyłko – zawodnik właśnie przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie i nie będzie mógł grać przez około 9 miesięcy.
– Oskar to bardzo agresywny i nieustępliwy obrońca – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Zielonych. – Typ zawodnika, przeciwko któremu gra się bardzo ciężko. Chcieliśmy mieć w tym sezonie jednego młodzieżowca na pozycji środkowego obrońcy, który jest w stanie wygrać rywalizację i grać. Wobec kontuzji Kacpra Przybyłko Oskar Krzyżak wydaje się być idealnym kandydatem.

Nowy obrońca w piątek przeszedł testy medyczne w klinice Rehasport, a po nich podpisał roczny kontrakt z poznańskim klubem, a gdy się zakończy, Warta będzie mogła go wykupić za ustaloną już kwotę.

– Wiem, że zainteresowanie ze strony Warty Poznań było od pewnego czasu, ale konkrety pojawiły się dopiero w tym tygodniu – mówi Oskar Krzyżak. – Bardzo się cieszę, że udało się wszystko dopiąć i dołączam do zespołu Warty. Jestem cały czas w treningu, występowałem w sparingach i mam za sobą jeden występ ligowy w drugim zespole Rakowa. Moja forma fizyczna jest już odpowiednia, a myślę, że będzie jeszcze rosła. Jestem świadomy tego, do jakiego klubu trafiłem. Wiem, że czeka mnie tu dobra praca i szansa rozwoju. Jestem przekonany, że dzięki treningom i grze to się stanie. Chcę się w jak największym stopniu przyczynić do sukcesów i realizacji celów, które są przed drużyną. Znam system, którym gra Warta Poznań i myślę, że to mi pomoże w jak najszybszym wprowadzeniu się do zespołu.

Oskar Krzyżak ma 190 cm wzrostu i waży 87 kg. W czerwcu zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 21 – zagrał w towarzyskim spotkaniu z Finlandią – a ogółem ma na koncie 10 spotkań w barwach narodowych, w zespołach U-16, U-20 i właśnie U-21. Będzie występował w koszulce z numerem 31. Jest piątym nowym piłkarzem Warty w letnim oknie transferowym: wcześniej do zespołu doszedł napastnik Dario Vizinger, obrońcy Jakub Bartkowski, Filip Borowski i Kacper Przybyłko.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: