Nowe przejście dla pieszych i rowerzystów w Poznaniu już gotowe

przejście dla pieszych, Hetmańska fot. PIM

Regulacja sygnalizacji świetlnej została zakończona, więc piesi i rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanego przejścia dla pieszych przez Hetmańską na wysokości Jarochowskiego.

– Uzupełnienie przejścia dla pieszych o sygnalizację świetlną i przejazd rowerowy, będący nowym elementem infrastruktury dla rowerzystów w tej części Poznania, poprawi bezpieczeństwo wszystkich, którzy w tym miejscu będą przedostawać się przez dwie jezdnie i torowisko w ruchliwej ulicy Hetmańskiej – mówi Kamila Michalska, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak podkreśla dyrektor, z nowego przejścia bezpiecznie mogą już korzystać także osoby z niepełnosprawnościami: sygnalizacji świetlnej towarzyszy sygnalizacja dźwiękowa, a na chodniku przed przejściem zamontowano ostrzegawcze płytki z wypustkami.

W ramach zakończonej inwestycji zamontowano również stojaki rowerowe, które dodatkowo pełnią funkcję zabezpieczajacą przed nielegalnym parkowaniem w rejonie skrzyżowań. Warto dodać, że została także wymieniona nawierzchnia obu jezdni ul. Hetmańskiej oraz podkłady pod szynami tramwajowymi w rejonie przejścia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: