nocna akcja policji fot. policja Poznań

Nocna akcja policji na zlotach samochodów. Były mandaty!

Kampus UAM na Morasku, parking przed centrum handlowym na Góreckiej i parking przed Auchan w Swadzimiu. Wszędzie pojawili się policjanci sprawdzając przybyłych tam „fanów motoryzacji”.

Miłośnicy samochodów, niekoniecznie sprawnych z punktu widzenia polskiego prawa, mają kilka ulubionych miejsc w mieście i okolicach, w których się zbierają, by podziwiać osiągi swoich aut. Nie brakuje palenia gumy, ryku silników, głośnej muzyki i alkoholu, a wszystko to ku utrapieniu okolicznych mieszkańców, którym hałas nie daje zasnąć długo w noc.

Tym razem mieszkańcy wezwali policję, a funkcjonariusze sprawdzili, co dzieje się w rejonie kampusu na Morasku, centrum handlowego przy ul. Góreckiej oraz Auchan w Swadzimiu. Okazało się, że w tych miejscach spotkali się fani motoryzacji.

„Niestety, wśród nich byli również tacy, którzy nie do końca zadbali o prawidłowy stan techniczny swojego samochodu” – komentują poznańscy stróże prawa. – „Policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość kierowców, wystawili kilka mandatów karnych oraz zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych”.

Źródło: KMP Poznań