Noc Bibliotek w Bibliotece Raczyńskich

Połączeni języka literatury, muzyki i obrazu – to wszystko obiecuje Biblioteka Raczyńskich 5 października, podczas Nocy Bibliotek.

O godzinie 17.00 w Galerii Atanazego rozpocznie się przedpremierowe spotkanie z Judytą Sierakowską, autorką książki „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”. Czy disco polo buduje poczucie wspólnoty? Jak to się dzieje, że gwiazdy gatunku, którego nikt nie słucha ściągają na koncert tłumy ludzi, znających ich piosenki? Czy o disco polo łatwo napisać i wydawać książkę? Czy w instytucji kultury w ogóle można mówić o tym gatunku? Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Poznańskie.

O godzinie 19.00 w Czytelni rozpocznie się koncert Klub Szyderców Bis. To poznańska grupa muzyczno-kabaretowa, której nazwa i styl nawiązują do tradycji poznańskiego międzywojennego kabaretu. Artyści zostali docenieni podczas Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego podczas FRAZY festiwal słowa w piosence w 2017 roku, podczas którego jury przyznało im honorowe wyróżnienie. Na scenie w Czytelni zaprezentują autorskie piosenki oraz utwory skomponowane do słów polskich poetów.

O godzinie 17.30 i 18.45 najmłodsi czytelnicy zostaną zaproszeni na Noc z ekslibrisem w Bibliotece dla dzieci.
Tematem przewodnim będzie ekslibris. Po krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których będzie okazja do wykonania własnego ekslibrisu. Obowiązują zapisy:
godz. 17.30 Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym
godz. 18.45 Warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym.

W holu na czytelników czekać będzie fotobudka, a wypożyczalnia tego dnia będzie czynna do godz. 20.00.

Mat. pras., el

Podziel się: