Nikodem walczy o powrót do zdrowia po zatrzymaniu serca. Pomóżmy!

Nikodem Błaszka fot. pomagam

U Nikodema niespodziewanie doszło do zatrzymania akcji serca. Po długiej walce udało się go uratować, ale teraz trzeba stoczyć kolejną: o jego zdrowie. Potrzebna będzie długa i kosztowna rehabilitacja, na którą nie stać rodziny. Dlatego mama Nikodema prosi o pomoc.

Nikodem Błaszka ma 32 lata i zawsze był wysportowany, rzadko też chorował. Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia, które 30 maja tego roku doprowadziło do zatrzymania serca mężczyzny.
“To był zwykły katar z bólem głowy i podwyższoną temperaturą, przyjął leki zapisane przez lekarza ale jego stan nagle się pogorszył” – pisze jego mama Halina na portalu “pomagam”. – “Mój syn zgłosił się do szpitala w Poznaniu na ostry dyżur, gdzie doszło do zatrzymania krążenia. Lekarze przez 24 minuty robili wszystko, by Jego serce znów zabiło, a potem długie tygodnie walczyli o Niego na oddziale intensywnej terapii. Zatrzymanie krążenia spowodowało nieodwracalne zmiany, zanik korowo-podkorowy mózgowia, miopatię i polineuropatię stanu krytycznego z podejrzeniem niedowładu czterokończynowego”.

Choć brzmi to wszystko bardzo groźnie – lekarzom udało się uratować Nikodema. Co prawda nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii, ale oddycha już sam, co daje rodzinie nadzieję na to, że uda mu się wyjść z choroby.

A to nie będzie łatwe zadanie: czeka go długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja, na którą Nikodema nie stać. Dlatego rodzina i przyjaciele Nikodema założyli zbiórkę na “pomagam”, by zebrać pieniądze na to wszystko.

“Obecnie szukamy dla niego ośrodka, w którym przejdzie rehabilitację” – czytamy na portalu. – “Chcielibyśmy zapewnić Nikodemowi odpowiednie warunki w domu i zakupić potrzebne sprzęty, jak łóżko przeciwodleżynowe czy niezbędne środki do pielęgnacji chorego, leżącego. Koszty tego są ogromne, dlatego będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Przed nami długa droga walki o Nikodema. Damy radę”.

Podziel się: