Nieprzytomni mężczyźni na śniegu. Policjanci apelują o czujność

Zima droga śnieg fot. Sławek Wąchała

Funkcjonariusze z Krajenki otrzymali informację o dwóch mężczyznach leżących na śniegu. W obu przypadkach winowajcą okazał się nadmiar alkoholu, a zainteresowanie sąsiadów uratowało życie obu mężczyznom.

Pierwszy przypadek miał miejsce 19 listopada około godziny 23.00. Mieszkaniec Krajenki zadzwonił na policję, ponieważ zauważył, że niedaleko sklepu spożywczego leży na śniegu nieprzytomny mężczyzna, a temperatura w Krajence tego dnia spadła sporo poniżej zera.

– Krajeńscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informację – wyjaśnia mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji. – W rozmowie z 38-latkiem ustalili, że wcześniej spożywał alkohol, przesadził z jego ilością i nie ma siły, by wrócić do miejsca zamieszkania. Z uwagi na ujemną temperaturę i okoliczności, w jakich się znalazł, funkcjonariusze odwieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie dalszą opiekę zapewniła rodzina nietrzeźwego.

Drugi przypadek miał miejsce zaledwie dzień później w pobliżu wiaduktu kolejowego w Jastrowiu, około godziny 15.00. Tu również policjanci otrzymali informację, że na śniegu leży nieprzytomny mężczyzna.

– Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a z uwagi na to, że leżał na mrozie, jego organizm jest wyziębiony – mówi Damian Pachuc. – 51 letni mieszkaniec miasta nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego znalazł się w takich okolicznościach oraz nie był w stanie podać swoich danych osobowych. Gdy się ogrzał, stał się bardziej kontaktowy i przekazał policjantom swoje dane oraz wyjaśnił, co się wydarzyło. Funkcjonariusze przetransportowali go do domu.

Obu mężczyzn udało się uratować dzięki temu, że mieszkańcy poinformowali policjantów o osobach, które ich zdaniem mogą potrzebować pomocy.
„Pamiętajmy! Taka informacja może uratować życie!” – apelują funkcjonariusze. – „Każdy z nas może pomóc, wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: