Nagrody dla najlepszych par patrolowych. “Kibicujemy wam i życzymy sukcesów”

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył dziś wspólnie z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Romanem Kusterem oraz przedstawicielem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego nagrody i puchary zwycięzcom Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2019.

– Wasz profesjonalizm, przygotowanie i wyszkolenie jest rzeczą bardzo przydatną w codziennej służbie. Kibicujemy wam i życzymy sukcesów w kolejnym, krajowym etapie zawodów w Słupsku – mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W tym roku na pierwszym miejscu podium zawodów stanęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Drugie miejsce zajęła para patrolowa z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Dwie najlepsze pary będą reprezentować nasz region podczas XXVI edycji finału turnieju, który tradycyjnie odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

Turniej Par Patrolowych jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną. W zawodach uczestniczyły 33 pary patrolowe z Wielkopolski. Policjanci rywalizowali w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, testach sprawnościowych oraz wyszkolenia strzeleckiego. Wielkopolska edycja zawodów odbyła się pod honorowym patronatem wojewody wielkopolskiego.

mat. pras. / op. AS

Dodaj komentarz

avatar