Muzyka filmowa i fajerwerki na Łęgach Dębińskich

Muzyka z “Harry’ego Pottera”, “Gladiatora” czy “Gry o Tron” – to tylko niektóre utwory, jakie będzie można usłyszeć dziś na Łęgach Dębińskich podczas koncertu plenerowego Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Czerwcowy koncert plenerowy, na który zaprasza poznaniaków Aquanet, stał się już miejską tradycją. Trrzeba dodać, że tradycją bardzo lubianą. Co roku na koncert do parku ściągają tłumy ludzi, bardzo często z pełnym wyposażeniem piknikowym,. by wygodnie rozłożyć się na trawie i podziwiać kunszt muzyków Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, a na koniec – pokaz fajerwerków.

W tym roku orkiestra wystąpi pod dyrekcją Macieja Sztora, a w programie nie zabraknie najpiękniejszych utworów muzyki filmowej. Oto program koncertu:

John Williams – ZAGINIONY ŚWIAT
John Williams – HARRY POTTER Hedwiga oraz Zaczarowany świat Harry’ego
Hans Zimmer – GLADIATOR
Clint Mansell – REQUIEM DLA SNU
Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice – KRÓL LEW
Vangelis – RYDWANY OGNIA
Ennio Morricone – MISJA Obój Gabriela
Ramin Djawadi – GRA O TRON
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – KRAINA LODU
Alan Menken – PIĘKNA I BESTIA
Alan Silvestri – FORREST GUMP
Chuck Mangione – DZIECI SANCHEZA
Lalo Schifrin – MISSION IMMPOSIBLE
Stanisław Moniuszko – MAZUR ZE STRASZNEGO DWORU

Koncert zakończy tradycyjnie pokaz fajerwerków zsynchronizowany z muzyką w wykonaniu orkiestry. Jak zapewniają organizatorzy “szykuje się prawie tysiąc niezależnych zapalników kontrolowanych z dokładnością do 1ms, prawie drugie tyle zróżnicowanych efektów, oraz przepiękne geometrie na niebie”. Organizatorzy pomysleli też o czworonogach, których o tej porze w parku nie brakuje. Ze względu na nie spektakl będzie znacznie cichszy.

Koncert rozpocznie się o 19.30, potrwa do około 22.30. Bilety nie są potrzebne – wystarczą kolorowe opaski, które każdy widz otrzyma przed wejściem. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Motyle dla hospicjum.

Mat. pras., el

2
Dodaj komentarz

avatar
Krystyna
Krystyna

Całe tłumy ludzi na koncercie, połączonym z przepięknie wykonanym pokazem sztucznych ogni, najlepiej świadczą o popularności tego festiwalu. To był festiwal muzyki, baletu, dobroczynności na rzecz opieki paliatywnej, zakończony wspaniałym pokazem sztucznych ogni, który wprowadził w zaczarowany świat niczym opowieść o Harrym Potterze.
To pokaz sztucznych ogni na koniec festiwalu zebrał największe i najbardziej entuzjastyczne brawa i zaczarował ludzi. Cały ogromny tłum ludzi stał wpatrzony w niebo jak zaczarowany, a na nim rozbłyskały w rytmie muzyki niczym fontanny, sztuczne ognie, by zmieniać się co jakiś czas w wystrzały skierowane pod kątem do siebie, to znów parasole opadające w dół i zamykające widzów pod swoją kopułą. Były też całe błyszczące od ogni ściany, które przeplatały wszystkimi kolorami tęczy opadające gwiazdy i pękające jak groszki zielone kulki.
Kiedy pokaz się skończył nie było końca braw. Owacje stojącego tłumu ludzi, oczekującego na “bis”-y, mogłyby trwać bez końca i nawet powracająca rzeczywistość i konieczność znalezienia transportu, nie mogły ich przerwać.
Niestety koniec przyszedł, ale pozostały miłe wspomnienia. Ci, którzy mieli jakikolwiek sprzęt do filmowania, będą mieli oprócz wspomnień fantastyczną pamiątkę. Wszyscy, których można było sięgnąć okiem fotografowali i filmowali to wspaniałe widowisko.
Ogromne podziękowania dla Włodarzy Miasta Poznania i Aquanetu za tą wspaniałą ucztę duchową i wielkie brawa dla organizatorów pokazu sztucznych ogni za wspaniały pomysł połączenia go z muzyką. Mam nadzieję, że za rok, będę mogła znów delektować się, takim wybuchowo – muzykalnym widowiskiem.

Gość
Gość

Rewelacyjny pokaz fajerwerków!!!!! Fajerwerki zsynchronizowane były z muzyką.
Czekam na więcej takich wydarzeń w Poznaniu.