Muzyka filmowa i fajerwerki na Łęgach Dębińskich

Muzyka z „Harry’ego Pottera”, „Gladiatora” czy „Gry o Tron” – to tylko niektóre utwory, jakie będzie można usłyszeć dziś na Łęgach Dębińskich podczas koncertu plenerowego Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Czerwcowy koncert plenerowy, na który zaprasza poznaniaków Aquanet, stał się już miejską tradycją. Trrzeba dodać, że tradycją bardzo lubianą. Co roku na koncert do parku ściągają tłumy ludzi, bardzo często z pełnym wyposażeniem piknikowym,. by wygodnie rozłożyć się na trawie i podziwiać kunszt muzyków Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, a na koniec – pokaz fajerwerków.

W tym roku orkiestra wystąpi pod dyrekcją Macieja Sztora, a w programie nie zabraknie najpiękniejszych utworów muzyki filmowej. Oto program koncertu:

John Williams – ZAGINIONY ŚWIAT
John Williams – HARRY POTTER Hedwiga oraz Zaczarowany świat Harry’ego
Hans Zimmer – GLADIATOR
Clint Mansell – REQUIEM DLA SNU
Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice – KRÓL LEW
Vangelis – RYDWANY OGNIA
Ennio Morricone – MISJA Obój Gabriela
Ramin Djawadi – GRA O TRON
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – KRAINA LODU
Alan Menken – PIĘKNA I BESTIA
Alan Silvestri – FORREST GUMP
Chuck Mangione – DZIECI SANCHEZA
Lalo Schifrin – MISSION IMMPOSIBLE
Stanisław Moniuszko – MAZUR ZE STRASZNEGO DWORU

Koncert zakończy tradycyjnie pokaz fajerwerków zsynchronizowany z muzyką w wykonaniu orkiestry. Jak zapewniają organizatorzy „szykuje się prawie tysiąc niezależnych zapalników kontrolowanych z dokładnością do 1ms, prawie drugie tyle zróżnicowanych efektów, oraz przepiękne geometrie na niebie”. Organizatorzy pomysleli też o czworonogach, których o tej porze w parku nie brakuje. Ze względu na nie spektakl będzie znacznie cichszy.

Koncert rozpocznie się o 19.30, potrwa do około 22.30. Bilety nie są potrzebne – wystarczą kolorowe opaski, które każdy widz otrzyma przed wejściem. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Motyle dla hospicjum.

Mat. pras., el

Podziel się: