łąka

Mosina stawia na łąki kwietne i ogrody deszczowe

Retencjonowanie wody deszczowej, popularyzacja zakładania ogrodów deszczowych i łąk kwietnych – to podstawowe cele kampanii “Żyj zdrowo”, która właśnie rusza w gminie Mosina.

Jej celem jest m.in. promocja zdrowego trybu życia oraz ochrona środowiska, a odbiorcami działań będą mieszkańcy gminy Mosina, w tym uczestnicy programu Mosińska Karta Mieszkańca, którego inauguracja planowana jest na początek września.

Na akcję składa się kilka niezwykle ważnych elementów. Pierwszy dotyczy promocji retencjonowania wody „H2O – złap to”. Przynosi on nie tylko korzyści ekologiczne, ale również pozwala wypracować całkiem spore oszczędności z punktu widzenia ekonomicznego.

Drugi to popularyzacja wśród mieszkańców sadzenia drzew. Zarówno liściastych, które stanowią doskonałe wsparcie zatrzymywania w ekosystemie wody, jak również iglastych, których olejki eteryczne mają wiele właściwości wpływających pozytywnie na nasze zdrowie.

Trzeci element, to akcje edukacyjne dotyczące zakładania łąk kwietnych i ogrodów deszczowych. Całość działań proekologicznych będzie dopełniała kontynuacja i wzmacnianie akcji “Mosina bez smogu”. Zarówno nowe drzewa jak i łąki kwietne – tzw. smogówki – pozytywnie wpływają na poprawę jakości powietrza.

Kampanii będą też towarzyszyć konkursy: ich uczestnicy będą mogli wygrać między innymi zbiorniki na deszczówkę, nasiona do zakładania łąk kwietnych, budki dla ptaków czy sadzonki drzew. Już wkrótce na FB gminy ruszy pierwszy konkurs w ramach akcji ”H2O – złap to”.

UMiG Mosina, el

Dodaj komentarz

avatar