Młodzież Wszechpolska atakuje PiS. „Stosuje politykę uległości”

Stop przemocy LGBT fot. Wojtek Lesiewicz
Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali Prawo i Sprawiedliwość na kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej.

Decyzja Młodzieży Wszechpolskiej spowodowana jest podejściem rządzącego ugrupowania do związków homoseksualnych. – Prawo i Sprawiedliwość jasno i zdecydowanie określa swoje stanowisko w kwestii rodziny, małżeństwa, związków partnerskich, adopcji, profanacji symboli religijnych i samego ruchu LGBT. Niestety, za tymi płomiennymi deklaracjami idą działania, które stanowią ich zaprzeczenie – uważają działacze.

Jako przykłady podają bierność Prawa i Sprawiedliwości w sprawie Marszów Równości, na których ma dochodzić do profanacji symboli religijnych. Młodzież Wszechpolska ma za złe PiS-owi, że marsze są ochraniane przez policję. Irytację MW budzi też fakt, że część organizacji i stowarzyszeń popierających osoby LGBT, jest wspierana finansowo przez instytucje rządowe oraz niektóre samorządy. – Fundacja Mama i Tata przedstawiła raport, w którym są zawarte ogólnodostępne dane, kto w Polsce finansuje LGBT. Są to m.in. Ministerstwo Pracy, Polityki Społecznej, Spraw Zagranicznych, urzędy miast: Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice i Warszawa. Wspierają one np. Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, które forsuje wprowadzenie w szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej i zniesienie lekcji religii – wyjaśniają działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

– Chociaż PiS zapewnia, że nie zamierza legalizować związków partnerskich, to jednocześnie wprowadza przepisy które tych związków dotyczą. Sejm przyjął ustawę dotyczącą jawności majątkowej polityków. Zawarte w niej obowiązki, ale i ułatwienia obejmą pary zarówno hetero, jak i homoseksualne. Do tego ostatnio minister Jadwiga Emilewicz, powiedziała: ,,Sprawdźmy, co w ustawie należałoby zmienić, aby partnerzy tej samej płci mogli w sposób jednoznaczny po sobie dziedziczyć” (…) Jak widać, Prawo i Sprawiedliwość stosuje politykę uległości nie tylko wobec Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, ale też wobec środowisk LGBT, które tę uległość skutecznie wykorzystują – podsumowują działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

Podziel się: