niedziela, 19 maja, 2024

Młodzi sportowcy otrzymali nagrody. Za mistrzostwo Polski

Zawodnicy KKS Lech , Enea Basket Poznań, KS Warta Poznań, Młodzieżowego Klubu Koszykówki Pyra, które zdobyły tytuły mistrzowskie, odebrali Nagrody dla Młodzieżowych Mistrzów Polski w sezonie 2022/23.

Uroczystość odbyła się 15 czerwca, a pierwszym z nagrodzonych klubów był KKS Lech Poznań, który został Mistrzem Polski Centralnej Ligi Juniorów U-19 – Kolejorz znajdował się na czele tabeli od dziewięciu kolejek! To drugie zwycięstwo Lecha w Centralnej Lidze Juniorów – pierwsze przypadło na sezon 2017/2018.

Nagrodę odebrał też Enea Basket Poznań, mistrz Polski U-19 w koszykówce chłopców.
“W finałowym pojedynku poznańscy koszykarze w Sopocie pokonali WKK Wrocław 83:72” – informuje Urząd Miasta Poznania. – “Sukces jest tym większy, że Enea Basket Poznań zdołał obronić wywalczony przed rokiem tytuł. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju finałowego został wybrany Jakub Andrzejewski z poznańskiego zespołu. W tym roku do pierwszej piątki wybrano też Jana Nowickiego. Obaj zawodnicy występują również w seniorskiej drużynie na poziomie 1 ligi. Trzeba podkreślić, że poznański klub został wybrany najlepszym klubem w ministerialnym systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży za rok 2022, jeśli chodzi o koszykówkę chłopców”.

Trzeci wyróżniony klub to Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra, zdobył tytuł Mistrza Polski U-13. Młodzi poznaniacy w finale pokonali Twarde Pierniki Toruń 80:67, a co warto podkreślić – przez cały sezon zespół nie doznał żadnej porażki. Na taki sukces poznańska Pyra czekała 14 lat, a godne uwagi jest to, że z czternastoosobowego składu Pyry w tej kategorii wiekowej aż 10 zawodników to wychowankowie zespołu.

W miniony weekend wyłoniono także młodzieżowego mistrza rozgrywek w hokeju na trawie – tu triumfował klub KS Warta Poznań, Mistrz Polski Juniorów. Ale w finałowej czwórce znalazły się aż trzy drużyny z Poznania: KS AZS AWF Poznań – 2. miejsce, AZS Politechnika – 3. miejsce oraz LKS Gąsawa – 4. miejsce.

Nagrody młodym mistrzom wręczali Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Każdy z zespołów otrzymał nagrodę rzeczową w wysokości 5.000 złotych na zakup sprzętu sportowego – każdy też otrzymuje dofinansowanie z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania na działalność w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu.