Sprawdzanie zgód TCF
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Milito, Faustyna, Sampurna i zwiedzanie zamku z latarkami. Na co warto się wybrać 10-13 lipca?

Koncert zespołu Sampurna z indyjską gwiazdą, Manishem Pingle, Milito i Faustyna na Scenie nad Rusałką, spektakle teatralne w plenerze dla najmłodszych i zwiedzanie zamku z latarkami. Mamy wakacje, ale atrakcji w Poznaniu nie brakuje!

Spis treści

Poniedziałek, 10 lipca

fragile white bones – wystawa Lindy Lemon
KontenerART, galeria CARGO, ul. Ewangelicka, Poznań
1 – 14 lipca

Instalacja Lindy Lemon jest próbą zwrócenia uwagi na problem blaknięcia koralowców. Rafa koralowa, wykonana ręcznie z recyklingowanych komponentów odzieżowych, jest reakcją artystki, wyrazem empatii i solidarności międzygatunkowej. To także próba zwrócenia uwagi na to, że pogoń za modą, produkcja kolejnych ubrań oznacza ogromne koszty dla środowiska, między innymi zanieczyszczenie wody. To jeden z powodów wymierania raf koralowych.

Koncert – Sampurna & Manish Pingle
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
10 lipca @ 20:00

Unikatowy koncert zespołu Sampurna z Waldemarem Rychłym, z gościnnym udziałem indyjskiej gwiazdy, Manishem Pingle, grającym na indian slide guitar.

Wtorek, 11 lipca

Wikingowie z ulicy Północnej – spektakl teatralny / Teatr Wariate
Dziedziniec Zamkowy Święty Marcin 80/82, Poznań
11 lipca @ 11:00

Wiktoria jest wikingiem i wyrusza w pełną przygód, szaloną podróż na Północ. Wszystko za sprawą trolla Knuta, który zleca jej niebezpieczną misję, podczas której Wiki będzie musiała spotkać się z walkiriami, krukami Odyna, rekinem, a nawet samym Krakenem.
Szczegóły tutaj

Wakacje w muzeum – O niezwykłych przygodach lalki Barbie, różnych drogach do celu i o tym, kim chcielibyśmy być. Robimy łuk i strzały
Muzeum Sztuk Użytkowych, ul. Góra Przemysła 1, Poznań
11 lipca @ 11:15

Wszystkie Barbie mówią zgodnie – “Możesz być kim chcesz”! Co to oznacza dla ciebie? Spotkanie o naszych planach i o tym, jak ważne są marzenia. Organizatorzy zapraszają chłopców i dziewczynki – podczas spotkania wykonają własny łuk i strzały!

Spektakl “Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
park ks. Józefa Jasińskiego, Raszyn, Poznań
11 lipca @ 17:00

Głównymi bohaterami “Włoszczyzny” są Seler i Pietruszka, którzy wraz z Marchewką i Porem marzną zimą na polskim ryneczku. Pewnego dnia dowiadują się, że pochodzą z Włoch i postanawiają wrócić do swojej ojczyzny…

Muzyczny spektakl interaktywny “Opryszki – muzyczna bajka huculska”
Osiedle Bajkowe, ul. Szeherezady 2, Poznań
11 lipca @ 17:00

Opryszki to muzyczna bajka huculska o ludziach mieszkających w Karpatach, a dokładnie o dwóch huculskich bandach opryszków, które walczyły ze sobą o to, która będzie najlepsza w Karpatach. Jedną drużyną przewodził dzielny Maksym, a drugą odważna Olga. Okaryna, drumla, cymbały, trembita – to tylko niektóre z instrumentów, których brzmienie będzie można poznać podczas spotkania.

Lato na Wildzie – “Julie i Julia” w kinie plenerowym
Rynek Wildecki
11 lipca @ 21:15

Seans filmowy poprzedzony prelekcją filmoznawcy. Wyświetlony zostanie film “Julie i Julia” – zabawna historia pewnej sekretarki, która nie lubi swojej pracy i odreagowuje to w kuchni, przyrządzając dania według 524 przepisy książki kucharskiej słynnej Julii Child, którą gra Meryl Streep.

Środa, 12 lipca

TANIEC Z MUSZELKĄ – prowadzenie Malwina Stępniewska
CK Zamek – Bawialnia Marcin 80/82, Poznań
12 lipca @ 11:00

Czy tańczyliście kiedyś w wodzie? Czy można w niej tańczyć? Jak wyglądają nasze ruchy gdy wokół nas jest woda? Warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.
Szczegóły tutaj

Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2023
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań
12 lipca @ 17:00

Wystąpią:
Maciej Straburzyński – bas-baryton
Laura Sobolewska – fortepian
Trio fortepianowe w składzie: Martyna Tomas – skrzypce, Piotr Cholewa – altówka, Jiacheng Luo – fortepian
“PerkTon Duo” w składzie: Piotr Sołkowicz, Piotr Szulc
W programie utwory: F. Schuberta, W.A. Mozarta, N. Rohwera, G. Koshinskiego i inne.

Spektakl “Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr
ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań
12 lipca @ 17:00

Spektakl przenosi nas w baśniowy orientalny świat z udziałem Derwisza, Aiszy i Kara Sejfiego, zwanego Czarniawcem. Wszystko dzieje się pośród kwiatów, zwierząt i żywiołów. Derwisz gra na flecie, a melo­dia fletu stwarza świat – drzewa, gwiazdy, rodzi kwiaty. Wszystko zaczyna się jednak chwiać w posadach, gdy przybywa Czarniawiec…

Spektakl “Włoszczyzna” – Teatr TeatRyle
ul. Staszowska 27-27A, Poznań
12 lipca @ 18:00

Głównymi bohaterami “Włoszczyzny” są Seler i Pietruszka, którzy wraz z Marchewką i Porem marzną zimą na polskim ryneczku. Pewnego dnia dowiadują się, że pochodzą z Włoch i postanawiają wrócić do swojej ojczyzny…

Koncert w ramach cyklu Demostacja – Wrona
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań
12 lipca @ 20:00

Wrona – wokalistka, autorka tekstów, instrumentalistka i producentka z Krakowa, wyróżniona w Jarocińskich Rytmach Młodych oraz laureatka konkursu “Wydaj płytę z Będzie Głośno” organizowanego przez Radio Czwórka. Zdobywała doświadczenie sceniczne grając na perkusji w punkowym girlsbandzie Brain's All Gone, głównie w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Zwiedzanie Zamku z latarkami
Hol Wielki, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
12 lipca @ 22:00

Gdy zapada zmrok, Zamek zmienia się nie do poznania… Jeśli nie boisz się ciemności, zapraszamy Cię na nocną wędrówkę po zamkowych wnętrzach. Razem poszukamy śladów niezwykłych historii. Zwiedzanie przewidziane dla dorosłych i dla dzieci od 7 lat. Pamiętaj o latarce! Czas trwania: ok. 60 minut.

Czwartek, 13 lipca

Milito i Faustyna Maciejczuk – Scena nad Rusałką
Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27, Poznań
13 lipca @ 19:30

Milito – pragnie zmieniać otaczający go świat poprzez mówienie o męskiej wrażliwości.
Przestrzeń muzyczna, nad którą obecnie pracuje, to znalezienie artystycznego języka wypowiedzi na temat męskiej wrażliwości w ramach kultury popularnej, bo wierzy, że mówienie o niej zmieni życie wielu jednostek na szczęśliwsze poprzez odblokowanie potencjału, który obecnie często więdnie pod naporem stereotypów i wzorów zawstydzających i ośmieszających emocjonalność mężczyzn. Wierzy też, że rozmowa na ten temat jest w stanie zmieniać świat na lepsze, rugując z wymogów stawianych wobec mężczyzn nie tylko agresję, lecz także potrzebę bycia najlepszym, nieomylnym, powściągliwym i nieprzystępnym.

Faustyna Maciejczuk – wokalistka, autorka tekstów, producentka, skrzypaczka i wizjonerka. Zadebiutowała w 2021 roku minialbumem “Przebudzenie”, wydanym nakładem FONOBO Label. Zgromadzone na nim utwory niosą bezpretensjonalne przesłanie: nigdy nie dorośnij. Jesienią kolejnego roku Faustyna podsumowała swoją pracę twórczą w albumie niekonceptualnym “baby blue”, który skupia się wokół tematu nauki wyrażania oraz akceptacji człowieczeństwa. To elektryzująca nowela na temat bycia tu i teraz, prezentująca poszukiwania odpowiedzi na temat tego, czym jest strefa komfortu, jak z niej wyjść przełamując swoje lęki czy jak ją docenić, uszanować, pielęgnując poczucie miłości do samej siebie. Eklektyczne w charakterze utwory, spaja niezwykła wrażliwość, dojrzałość, a także ambicje artystki, która zaprezentowała się również w roli producentki. Pewna siebie i zdeterminowana, swoją osobowością przyciągnęła do siebie 280 tysięcy odbiorców z całego świata, ceniących oryginalność, wrażliwość i humor Faustyny Maciejczuk. Teraz artystka pracuje nad kolejnym projektem muzycznym, w którym obraz i performance, będą równie istotne, co dźwięk i słowo.

Źródło: mat. pras.
Strona głównaKulturaMilito, Faustyna, Sampurna i zwiedzanie zamku z latarkami. Na co warto się...