Sprawdzanie zgód TCF
środa, 1 maja, 2024

“Mieszkanie do remontu”. Nowa edycja programu miejskiego. Jakie mieszkania pojawiły się w ofercie?

W Poznaniu rusza kolejna odsłona inicjatywy “Mieszkanie do remontu”, która oferuje mieszkańcom bez czynszowe lokale mieszkalne pod warunkiem ich odnowienia. W roku 2024 Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) przekazuje do dyspozycji zainteresowanych 13 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i liczbie pokoi. Kandydaci mogą wybierać spośród propozycji jedno-, dwu-, a nawet czteropokojowych, których metraż waha się od 22 do 134 metrów kwadratowych.

Lokale mieszkalne są usytuowane w atrakcyjnych częściach miasta, zarówno w centrum, jak na przykład na Starym Rynku czy ulicy Świętego Marcina, jak i w bardziej odległych, spokojnych dzielnicach Poznania, co pozwala potencjalnym najemcom na dobór lokalizacji odpowiadającej indywidualnym preferencjom.

Program “Mieszkanie do remontu” skierowany jest głównie do tych mieszkańców, którzy z powodów finansowych nie są w stanie uzyskać kredytu hipotecznego czy też ponosić kosztów najmu na rynku prywatnym. Jest to również szansa dla rodzin i osób samotnych, które nie zebrały wystarczającej liczby punktów, aby ubiegać się o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne.

Uczestnicy programu zobowiązani są do przeprowadzenia remontu w ustalonym terminie – maksymalnie pół roku dla większości mieszkań i do roku w przypadku adaptacji strychów. W okresie remontu nie pobiera się od nich czynszu, a po zakończeniu prac podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mają możliwość zapoznania się z ofertą lokali i zarejestrowania się na stronie internetowej ZKZL do 19 lutego. Aplikacje można składać do 29 lutego, a szczegółowe informacje odnośnie dostępnych mieszkań, zakresu niezbędnych prac remontowych oraz wymaganych dokumentów są dostępne na wspomnianej stronie internetowej.

W zeszłym roku program “Mieszkanie do remontu” cieszył się dużym zainteresowaniem – 50 mieszkań znalazło nowych lokatorów, którzy z sukcesem przeprowadzili niezbędne prace i zamieszkali w odnowionych przez siebie domach. Ta inicjatywa nie tylko wspiera mieszkańców w poprawie ich sytuacji mieszkaniowej, ale także przyczynia się do rewaloryzacji i lepszego wykorzystania miejskich zasobów lokalowych.

Źródło: ZKZL
Strona głównaPoznań"Mieszkanie do remontu". Nowa edycja programu miejskiego. Jakie mieszkania pojawiły się w...