Międzychód: Wysyp kierowców jadących na podwójnym gazie

policja fot. KWP
Dwóch pijanych kierowców w Sierakowie i jeden w Międzychodzie – to efekt pracy międzychodzkich i sierakowskich policjantów w ciągu zaledwie dwóch dni.

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali sierakowscy policjanci. Z czwartku na piątek (5/6.12) o godz. 0.35 na ulicy Poznańskiej został zatrzymany kierowca Audi. Badanie wykazało u niego 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a z soboty na niedzielę (7/8.12) o godz.0.50 za sterami Volkswagena siedziała 44 letnia kobieta. Jej badanie alkomatem wykazało 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy.

Natomiast w piątek o godz. 19.15 na ulicy Czynu 600 Lecia w Międzychodzie kierowca samochodu osobowego marki Mitsubishi włączając się do ruchu potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę. Kierujący jednośladem doznał ogólnych potłuczeń, jednak trafił do szpitala na badania. Kierowca auta, 35 latek był pijany w trakcie zdarzenia. Badanie wykazało 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg – przypominają międzychodzcy policjanci. – Nietrzeźwi kierowcy narażają innych na niebezpieczeństwo i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

KPP Międzychód, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: