Michał Dworczyk fot. KPRM

Michał Dworczyk: “Gorąco wszystkich namawiam do rejestracji na szczepienia”

Minister Michał Dworczyk namawiał wszystkich do rejestrowania się na szczepienia, także preparatem AstraZeneca. – My nie zawiesiliśmy szczepień szczepioną firmy AstraZeneca jak inne kraje. Dzisiaj te kraje wracają do szczepień – powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu.

Minister przypomniał, że dziś rozpoczęły się szczepienia kolejnej grupy seniorów w wieku 66 i 65 lat, 23 marca rozpocznie rejestracja osób w wieku 60-64 lata, a od 25 marca rozpocznie się ponowna rejestracja dla osób w wieku 70 plus.
– Ta grupa szczepi się wyłącznie szczepionkami mRNA, zgodnie z wytycznymi Rady Medycznej – wyjaśnił minister Dworczyk – dlatego musieli czekać do tego czasu, aż poznamy harmonogramy dostaw Pfizera i Moderny na 2 kwartał 2021.

Zakończenie pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień zaplanowano na 2 kwartał tego roku i wtedy – jak wyraził nadzieję minister – nastąpi przyspieszenie szczepień, a także przejście do masowych szczepień populacyjnych.

– Apelujemy do wszystkich o rejestrację do szczepień, w tym szczepień wykonywanych szczepionką AstraZeneca. Jest to wyraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za naszych najbliższych – powiedział minister.

Michał Dworczyk zapowiedział też, że polscy medycy będą w tym tygodniu szczepić główną kwaterę NATO. Pracownicy głównej kwatery NATO zostaną zaszczepieni szczepionkami z polskiej puli.
– To jest tylko 3,5 tys. szczepionek AstraZeneca, czyli niecały 1 proc. tych, które w tym tygodniu przyjeżdzają do Polski – wyjaśnił minister Dworczyk.

Szczepienia w kwaterze NATO są odpowiedzią na prośbę Sekretarza Generalnego NATO do premiera Mateusza Morawieckiego.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze