Miał próbować przekupić policjanta. Grozi mu do 10 lat więzienia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Kępna zatrzymali 43-letniego rowerzystę, będącego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał zaproponować policjantom łapówkę, by uniknąć kary za wykroczenie – i teraz czeka go znacznie surowsza kara.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia o godzinie 4.33 w Kępnie na ulicy Solidarności. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwenyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli rowerzystę, podejrzewając, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Wskazywał na to sposób jazdy.

– Mundurowi nie pomylili się, badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie. – Podczas wykonywania przez naszych mundurowych czynności z 43-letnim obywatelem Ukrainy została im zaproponowana korzyść majątkowa w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 43-latek chciał wręczyć policjantom pieniądze, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Mundurowi natychmiast poinformowali go o popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi obecnie Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Oprócz kary za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi jeszcze dodatkowo kara za próbę przekupstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: