Mężczyzna potrącony przez pociąg w Wielkopolsce

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

21-letni mężczyzna został potrącony przez pociąg przy stacji w Opalenicy, gdy przechodził przez tory. Na szczęście nic mu się nie stało – ale dostał mandat karny za przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu.

Do wypadku doszło w nocy z 15 na 16 września, po godzinie 3.00 nad ranem. 21-latek przechodził przez tory poza przejście, tuż przy dworcu w Opalenicy i wtedy potrącił go nadjeżdżający pociąg. Na miejsce wysłano straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe.

Na dworcu jednak okazało się, że potrącony 21-latek nie wymaga pomocy medycznej, bo pociąg go nie tyle potrącił, co lekko zahaczył i skończyło się tylko na otarciach na rękach i nogach, które na miejscu opatrzyli ratownicy medyczni.

Jak powiedział portalowi Nowy Tomysl Nasze Miasto Mariusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, wszystko wskazuje na to, że wir powietrzny spowodowany przez przejeżdżający pociąg doprowadził do przewrócenia się mężczyzny w chwili, gdy przechodził przez tory – na szczęście dla niego tylko otarł się o przejeżdżający pociąg. Policjanci ukarali 21-latka mandatem karnym za przechodzenie przez tory w miejscu niedozwolonym.

Źródło: Nowy Tomysl Nasze Miasto

Podziel się: