Maturzyści zakończyli rok szkolny. Kiedy matury?

szkoła fot. 12019, pixabay

Wprawdzie w tym roku kasztanom jeszcze daleko do kwitnienia, ale prawie 25 tysięcy wielkopolskich maturzystów już szykuje się do egzaminów, które zaczną się 4 maja. Na razie zakończyli rok szkolny i odebrali świadectwa.

28 kwietnia maturzyści odbierają świadectwa podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego – a 4 maja zaczynają egzaminy maturalne. Warto przypomnieć, że od tego roku obowiązują nowe zasady ich przeprowadzania – maturzyści będą musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym i do jednego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym.

Obowiązkowe egzaminy pisemne na poziomie podstawowym to język polski, język obcy nowożytny i matematyka. Obowiązkowy egzamin pisemny na poziomie rozszerzonym to wybrany przedmiot dodatkowy. Obowiązkowe są także egzaminy ustne z języka polskiego oraz z języka obcego (bez ustalonego poziomu). Najwięcej wielkopolskich maturzystów wybrało język angielski.

Pierwszym egzaminem będzie egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, który odbędzie się 4 maja. Dzień później maturzyści będą zdawać egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym, a w kolejnym tygodniu, 8 maja – matematykę. Później rozpoczną się egzaminy z języków obcych na poziomie rozszerzonym i z przedmiotów wybranych, które potrwają do 22 maja. Wyniki zostaną opublikowane 7 lipca, a egzaminy poprawkowe zaplanowano na sierpień.

Podziel się:

Ostatnio dodane: