Marta Lempart zakażona koronawirusem

Marta Lempart fot. RPO
Liderka Strajku Kobiet czuje się dobrze, a zaraziła się, jak przypuszcza, od bliskiej osoby, która ma covid-19, po powrocie z Brukseli. Jednak informacja zaniepokoiła polityków.

Powodem jest fakt, że informację o zakażeniu Marty Lempart i terminie wykonanego przez nią testu jako pierwsza podała TVP Info, zanim jeszcze zrobiła to sama zainteresowana. Ponieważ telewizja z pewnością nie uzyskała tej informacji od liderki Strajku Kobiet – powstaje pytanie, skąd się dowiedziała.

Zadała je posłanka Wanda Nowicka, która zamierza w tej sprawie złożyć interpelację do ministra zdrowia, chce też zwrócić uwagę na problem Głównemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych. „Skąd TVP Info wie o dacie testu Marty Lempart?” – napisała na Twitterze. – „Czy – skoro ma dostęp do takich informacji – dane chorych na koronawirusa są bezpieczne?”. Jej zdaniem niedopuszczalne jest, by dane wrażliwe były tak słabo pilnowane. A najwyraźniej tak jest, skoro dziennikarze TVP bez problemu dotarli do daty wykonania przez Martę Lempart testu i jego wyniku.

Z powodu zakażenia Marty Lempart nie było na demonstracji 13 grudnia w Warszawie – z powodu choroby została we Wrocławiu. Jednak, jak zapewnia, Strajk Kobiet przez tydzień bez niej sobie poradzi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: