Marsz na Tak przeszedł przez miasto!

Marsz na Tak fot. K. Adamska

Tradycyjnie już w pierwszy dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa ulicami Poznania przeszedł Marsz na Tak, czyli marsz osób z zespołem Downa. „Chcemy pokazać, że ten 21. chromosom to wartość dodana” – napisali w zaproszeniu organizatorzy marszu.

Marsz rozpoczął się o godzinie 10.00 na placu Mickiewicza, a stamtąd w barwnym korowodzie przez centrum miasta jego uczestnicy przeszli na plac Wolności. Barwnym – ponieważ wszyscy uczestnicy byli ubrani w kolory marszu: zielony i pomarańczowy.

„Marsz na Tak” to dla nas okazja, żeby wspólnie świętować Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa” – wyjaśniają organizatorzy. – „Chcemy zarażać zarówno poznaniaków jak i przyjezdnych gości radością i entuzjazmem, dlatego do udziału w Marszu Na Tak zapraszamy każdego!”.

W tym roku gry i zabawy na placu Wolności trwały do godziny 13.00, a na miejscu uczestnicy marszu spotkali się z przyjaciółmi z Hospicjum Palium, z którymi wspólnie obchodzili kolejne święto – Dzień Motyla.

Marsz jest organizowany przez Stowarzyszenie Na Tak od 2014 roku, by podkreślić znaczenie i udział osób niepełnosprawnych, nie tylko z zespołem Downa, w życiu miasta.

Podziel się:

Źródło: mat. pras.