Marsz Królowej Polski przejdzie przez Poznań. „Naszą intencją jest, aby ten marsz stał się uroczystością cykliczną”

Góra Przemysła fot. L. Łada

Wyruszy 3 maja o godzinie 17.00 z Góry Przemysła przed Krzyż Papieski na Łęgach Dębińskich, a dalej do kościoła Maryi Królowej na rynku Wildeckim. Przez Poznań przejdzie pierwszy Poznański Marsz Królowej Polski.

„Marsz będzie okazją do wyrażenia naszej wdzięczności dla Maryi Królowej Polski oraz przywiązania do naszej tradycji i Ojczyzny. Zgromadzenie przejdzie pod hasłami „Królowo Pokoju módl się za nami” oraz „Jan Paweł II na patrona Polski” – informuje Maciej Kamiński, organizator marszu, oraz Stowarzyszenie Marsz Powstania Wielkopolskiego.

Uczestnicy marszu wyruszą sprzed kościoła ojców franciszkanów na Górze Przemysła w kierunku Krzyża papieskiego na łęgach Dębińskich, a stamtąd przejdą na rynek Wildecki, do kościoła Maryi Królowej. Jak informują organizatorzy, podczas marszu niesiona będzie figura Maryi Królowej na tronie, a w tle będą emitowane fragmenty homilii Jana Pawła II dotyczące naszych korzeni państwowych i religijnych (homilie z Gniezna i z Poznania).

„Naszą intencją jest, aby ten marsz stał się uroczystością cykliczną, obchodzoną w Poznaniu co roku 3 maja” – wyjaśniają organizatorzy. – „Każda tradycja kiedyś się zaczyna”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: