Reklama

Marek Jurek: Poznań jest najbardziej europejskim miastem w Polsce

Marek Jurek powalczy z pierwszej pozycji o miejsce w Parlamencie Europejskim z list Kukiz’15. Jak deklaruje – stowarzyszenie walczy o zwycięstwo.

Marek Jurek jest kojarzony z Prawicą Rzeczypospolitej i jest już pewne, że więcej osób z tego ugrupowania zobaczymy w nadchodzących wyborach na listach Kukiz’15. – Zaprosiliśmy Prawicę RP do współpracy w ramach łączenia środowisk przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – wyjaśnił Bartosz Garczyński, prezes poznańskiego oddziału Kukiz’15.

Wcześniej Prawica Rzeczypospolitej próbowała nawiązać sojusz z Markiem Jakubiakiem, jednak ostatecznie ten drugi zdecydował się dołączyć do szerokiej koalicji ugrupowań eurosceptycznych. Fiasko rozmów wskazywałoby na to, że Marek Jurek eurosceptyczny nie jest (lub przynajmniej jest w ograniczonym stopniu). Z całą pewnością ważne dla kandydata Kukiz’15 jest podkreślanie suwerenności narodów oraz walka z federalizacją Unii Europejskiej. Lider wielkopolskiej listy jest również zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzenia euro w Polsce: – Motorem ekonomicznej przyszłości Polski jest nasza waluta narodowa. W Europie musi być godne miejsce dla państw, które zdecydowały się swoją walutę zachować – podkreślił Jurek.

Dlaczego zdecydował się wystartować z list Kukiz’15? – W tej chwili są trzy bieguny na prawicy: PiS, który w dużym stopniu ubezwłasnowolnił elektorat konserwatywny; Konfederacja, której liderzy składają deklaracje tak nieodpowiedzialne, że potraktowane serio z pewnością nie budowałyby, delikatnie mówiąc, pozycji Polski w Europie. Jest też Kukiz’15 z którym łączy nas najwięcej – wyjaśniał Marek Jurek.

– Unia Europejska idzie w złym kierunku. Ten kierunek trzeba odwrócić, ale mamy dość sił żeby to zrobić. Jesteśmy największym państwem w Europie Środkowej i powinniśmy to wykorzystywać – wyjaśnił Jurek, przy okazji udowadniając, że zna specyfikę Poznania: – Poznań to z całą pewnością najbardziej zachodnie z miast Polski – podkreślił lider wielkopolskiej listy Kukiz’15.

– Chciałbym jeszcze tylko zwrócić uwagę, że pomimo tego, że wielokrotnie byliśmy, przez media i komentatorów politycznych, wpychani w środowiska zarówno Platformy Obywatelskiej jak i Prawa i Sprawiedliwości, to kolejny raz Kukiz’15 pokazuje, że idzie własną drogą. Jesteśmy niezależni i prezentujemy naszą własną politykę – dodał na koniec Bartosz Garczyński.

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar