Majówka: co robić 2 maja w Poznaniu?

Majówka w mieście to nie koniec świata! Zobacz co ciekawego można zrobić 2 maja w Poznaniu.
Koncert Natalii Przybysz – Nocny Targ Towarzyski – Darmowe – start 22.30

Natalia Przybysz, wokalistka i autorka tekstów, to obecnie jedna z najbardziej wyrazistych osobowości muzycznych. Współtwórczyni legendarnej grupy Sistars. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Słowa uznania przyczyniły się do wydania albumu „Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin” w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do powstania płyty „Prąd”, która osiągnęła status platyny (30 000 sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za „Prąd” oraz Singiel Roku dla „Miód”. 9 maja odbyła się premiera singla “Światło nocne” zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule – premiera płyty odbyła się 1 września 2017 roku. W 2018 roku Natalia otrzymała za tę płytę nagrodę Fryderyka w kategorii “Album Roku Pop”.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać w naszym kalendarium (kliknij)

Warsztaty Farbiarskie – KontenerArt – darmowe – start 17.00

Wstęp na warsztaty jest darmowy, ale trzeba się zapisać! Zapisy – warsztaty.kontenerart@gmail.com

W trakcie zajęć zagłębimy się w tajniki barwienia tkanin shibori. Podczas cyklu warsztatów farbiarskich będziecie mogli wykonać efektowne koszulki, torby oraz inne elementy ubioru i wystroju wnętrza. Każdy z uczestników warsztatów, pod kierunkiem prowadzącej z Psychotropical studio nauczy się w praktyce barwienia znanego powszechnie pod nazwą ‚tie-dye’. Barwioną tkaninę można wykorzystać do wykonania zasłony, poszewki na poduszkę, narzuty na łóżko, można taki materiał oprawić lub powiesić na ścianie. Shibori jest ponad tysiącletnią tradycyjną japońską sztuką ręcznego wiązania i barwienia tkanin. Techniki shibori pozwalają uzyskać niepowtarzalne wzory, których powstanie wymaga precyzji, cierpliwości i wyobraźni.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać w naszym kalendarium (kliknij).

Majówka ze zwierzętami – Nowe Zoo – płatne

Wiele atrakcji czeka na poznaniaków także w Nowym Zoo. 2 maja upłynie pod hasłem “Śladami kotów z poznańskiego zoo”. Na dzieci czekać będzie gra terenowa oraz stoisko edukacyjne (przy wybiegu takinów). Opiekunowie zwierząt opowiedzą najmłodszym także o lori i sikach wietnamskich. Nie zabraknie też pokazowego karmienia: rysi europejskich, kóz i alpak, niedźwiedzi brunatnych, fok Nelly i Wiki, wielbłądów i tapirów.

Godz. 10-14.00, Nowe Zoo, ul. Krańcowa 81

Koszt: cena wstępu biletu do zoo – bilet normalny 18 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny – 35 zł

Więcej wydarzeń można znaleźć w naszym kalendarzu (klik)!

mat. pras. / UMP op. SS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze