Era Jazzu 2021 Friend 'n Fellow fot. Sławek Wąchała

Magiczny koncert Ery Jazzu: Friend ‘n Fellow w Auli UAM

– Magiczny głos Constanze Friend i wirtuozerska gra na gitarze Thomasa Fellowa to gwarancja wielkiego wydarzenia artystycznego – zapewniał przed koncertem Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. I nie przesadził ani o włos.

Koncert Friend ‘n Fellow na Aquanet Jazz Gala, który odbył się 14 listopada 2021 w Auli UAM był dokładnie tak wielkim wydarzeniem artystycznym jak zapowiadał szef Ery Jazzu. Warto dodać, że był to jedyny koncert tego duetu w Polsce.

„Friend’ n Fellow to jeden z najważniejszych zespołów akustycznego jazzu wokalnego, który obok kanadyjskiego duetu Tuck & Patti jest najpopularniejszym i najchętniej prezentowanym na najważniejszych estradach i festiwalach Europy“ – mówił Donizy Piątkowski – “Wokalistka Constanze Friend określana jest często jako “śpiewająca Josephine Baker” a w jej muzyce doszukać można się oczywistych odniesień do stylistyki Sarah Vaughn, Elli Fitzgerald oraz Cassandry Wilson. Gitarzysta Thomas Fellow to muzyk o niewyczerpanej inwencji twórczej. Jest wybitnym gitarzystą akustycznym, uważanym jest za jednego z najlepszych akompaniatorów. Jako wirtuoz gitary doskonale odnajduje się zarówno w klasycznej muzyce koncertowej, jak i w jazzie, world-music oraz muzyce rozrywkowej”.

I chyba wszyscy, którzy byli na tym koncercie, zgodzą się z nim bez zastrzeżeń: to było wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Były rzewne jazzowe ballady i covery popowych przebojów,a wszystko na prawdziwie mistrzowskim poziomie doprawione do smaku wyczuciem muzycznym i wrażliwością obojga muzyków.

Kto nie był na tym koncercie, a kocha jazz, zwłaszcza ten w mistrzowskim wydaniu – może tylko żałować.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze