zatrzymany Leszno fot. policja

Leszno: Ukradł torebkę seniorce i… podarował ją swojej dziewczynie

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który skradł 72-letniej mieszkance Leszna torebkę wraz z zawartością. Ukradzioną torebkę potem ofiarował na Dzień Kobiet swojej dziewczynie.

5 marca po godz. 19.00 72-letnia mieszkanka Leszna wracała z kościoła do domu. Pod samym domem ktoś popchnął ją, przewrócił i wyrwał przewieszoną przez ramię torebkę damską. W jej wnętrzu znajdowały się pieniądze i rzeczy osobiste. Łączna suma strat wyniosła niespełna 200 zł.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W pierwszej kolejności prześledzili zapis monitoringu miejskiego i trasę, którą poruszała się kobieta. Funkcjonariusze stwierdzili, że pokrzywdzona była obserwowana przez napastnika, który zdecydował się zaatakować kobietę pod jej domem. Na szczęście pokrzywdzonej nic się nie stało.

10 marca policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia, który usłyszał zarzut dokonania rozboju na seniorce. Jak wyjaśnił policjantom skradzioną torebkę podarował swojej dziewczynie na Dzień Kobiet. Torebkę odzyskano. Teraz sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

KMP Leszno, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Grażyna Radziul
Grażyna Radziul

A kwiaty to pewnie zabrał z czyjegoś grobu. Ten facet to jakaś masakra.