Leszno: Trzej kierowcy zatrzymani w weekend. Z powodu alkoholu

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Od blisko 2 do 3 promili alkoholu w organizmie – tyle mieli trzej kierowcy, którzy zostali zatrzymani w miniony weekend na leszczyńskich drogach, bo postanowili po alkoholu wsiąść za kierownicę. Dwóch z nich zostało ujętych przez obywateli.

Pierwszy z pijanych kierowców został zatrzymany przez dzielnicowych z Włoszakowic, po tym jak w Boszkowie – Letnisku na ulicy Starkowskiej kierując samochodem marki renault, jadąc z nadmierną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny słup energetyczny. A wszystko to na oczach policjantów…

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę – okazał się nim 28-latek z powiatu wolsztyńskiego. Po sprawdzeniu przez policjantów jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Drugi z pijanych kierowców został zatrzymany przez przechodnia, którego zdaniem sposób jazdy opla zauważonego na leszczyńskim Zatorzu stwarzał zagrożenie. Uznał, że albo kierowca ma kłopoty ze zdrowiem – albo jest pod wpływem alkoholu i postanowił go zatrzymać.
„Świadek poinformował o swoich podejrzeniach policję, a następnie razem z kierowcą taksówki zatrzymali kierowcę opla i wyjęli mu ze stacyjki kluczyki, oczekując na przyjazd policjantów” – informują leszczyńscy stróże prawa.

Podejrzenia przechodnia się potwierdziły.
„38-latek był w wyraźnym stanie nietrzeźwości, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie” – informują policjanci.

Trzeciego z pijanych kierowców ujął mieszkaniec Leszna, który zauważył, jak mężczyzna, wyraźnie pod wpływem alkoholu, usiłuje odjechać sprzed osiedlowego sklepu na Gronowie. „Świadek zagrodził mu drogę i wezwał na miejsce policję” – wyjaśniają leszczyńscy policjanci. – „Kierowcą okazał się 38-letni mieszkaniec Leszna, który miał bełkotliwą mowę oraz problem z ustaniem na nogach. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w policyjnym systemie widniała informacja, że kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami”.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, jak informuje Komenda Miejska Policji w Lesznie. Grozi im do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz bardzo wysokie kary pieniężne, ale kierowca, któ©y prowadził samochód mimo orzeczonego zakazu, musi się liczyć z poważniejszymi konsekwencjami. Złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami stanowi dodatkowe przestępstwo.

Podziel się: