Leszno: Punkt pobrań prób na koronawirusa już od poniedziałku

Drive thru fot. WBOT
22 i 23 czerwca w Lesznie na parkingu pod stadionem przy ulicy Strzeleckiej 7 stanie mobilny punkt pobrań prób na obecność koronawirusa. Z punktu skorzystać mogą mieszkańcy Leszna, powiatu leszczyńskiego oraz powiatów ościennych.

Leszczyński punkt pobrań wymazów dla osób zmotoryzowanych a także dla tych, którzy przyjdą pieszo będzie działał dwa dni – 22 i 23 czerwca w godzinach od 10 do 19. Osoby pragnące wykonać test na obecność koronawirusa mogą go uzyskać, po wcześniejszym umówieniu wizyty. Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

– To następny punkt pobrań w Wielkopolsce – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Cieszę się z tego bardzo, ponieważ świadczy to o bardzo dobrej współpracy samorządu z rządem. Tak jak w przypadku innych miast – zachęcam wszystkich mieszkańców, którzy czują taką potrzebę, aby się przebadali.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem, funkcjonowaniem oraz zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd leszczyński.

Dotychczas mobilne centra pobrań prób na koronawirusa uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, dwa razy w Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie, Poznaniu i w Pile. Teraz czas na Leszno.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: