Leszno: Mężczyzna zabił 3-latka? “Rzucał dzieckiem o różne przedmioty”

Mieszkaniec Leszna jest podejrzewany o dokonanie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. 23-latek miał zabić dziecko swojej konkubiny.

Do śmierci dziecka doszło w centrum Włocławka. – O sprawie powiadomił lekarz, który stwierdził, że dziecko ma obrażenia. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i prokurator. Pod jego nadzorem funkcjonariusze wykonywali czynności, zabezpieczali ślady i ustalali świadków – relacjonuje st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska.

Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 28-letniej matki dziecka i jej 23-letniego konkubenta. Obydwoje byli trzeźwi. Po przesłuchaniu trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

– Podejrzany od blisko 2 miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad chłopcem – mówi w rozmowie z Radiem Poznań szefowa prokuratury okręgowej we Włocławku Justyna Plechowska. – Wielokrotnie i z dużą siłą uderzał go rękoma po całym ciele, w tym po głowie i po brzuchu. Bił go drewnianą miarką budowlaną, rzucał dzieckiem o różne przedmioty, nakazywał mu długotrwałe stanie z rękami uniesionymi do góry, wyzywał go słowami wulgarnymi, nie reagował na prośby dziecka o zaprzestanie bicia. Jego działanie cechowała intensywność, długotrwałość stosowania przemocy psychicznej i fizycznej podejmowanej ze szczególnym okrucieństwem.

Mieszkaniec Leszna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Źródło: KM Włocławek; Radio Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze