Leszno: Chcą wyciąć 800 drzew, by wybudować drogę

Chodzi o drogę powiatową z Leszna do Osiecznej. Władze powiatu chcą ją wyremontować i poszerzyć, a nie da się tego zrobić bez wycinki drzew rosnących przy drodze. Ekolodzy zapowiadają protesty.

Jak informuje Radio Poznań, Jarosław Wawrzyniak, starosta leszczyński, uważa, że mówienie o konkretnej liczbie drzew do wycinki to przesada, ponieważ dopiero po przeprowadzeniu badań w terenie będzie wiadomo, ile rzeczywiście drzew trzeba wyciąć. Być może uda się też znaleźć takie rozwiązanie, by ocalić drzewa z jednej strony drogi – ale to również będzie wiadomo po zbadaniu sytuacji w terenie.

Jednak wycinka będzie na pewno. Droga, zdaniem starosty, jest tak wąska, że sam remont nawierzchni nie miałby sensu. A ponieważ drzewa rosną po obu jej stronach, poszerzenie jej bez wycinki nie jest możliwe. Oczywiście po ich wycince zostaną posadzone nowe drzewa, zgodnie z prawem – jednak leszczyńskich miłośników przyrody to nie satysfakcjonuje i zamierzają protestować przeciwko wycince drzew.

el

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Stanisław Wilk
Gość
Stanisław Wilk

I znów poszli na łątwiznę. Jezdnię DA SIĘ poszerzyć. Od pnia drzewa – do pnia drzewa po drugiej stronie. I nie opowiadajcie bajek o “bezpieczeństwie” – polecam przejechać się drogą Berlin – Rangsdorf, DA SiĘ zrobić. Można, tylko bez manipulacji i gry na uczuciach pospólstwa….

Mirek
Gość
Mirek

Proponuję byście się zorientowali skąd do kad jest ta drogą…i Wilk nie pisz bzdur że się da…na całym odcinku droge od drzew dzieła dosłownie centymetry, obejrzyj zdjęcia na internecie jak wygląda na droga. W większości to już nie są drzewa tylko próchna kwestia czasu aż zaczną się obalać i blokować drogę po lekkiej letniej bryzie.

Jimmy
Gość
Jimmy

Tu nie chodzi o drogę z Leszna do Osiecznej tylko z Osiecznej do Lipna. Następnym razem proszę się o dokładniejsze informacje się wypytać bo to co piszecie to bzdura!

Qwerty
Gość
Qwerty

Wycinać i robić. Nie patrzeć na tych idiotow. Oni by nas cofnęli do epoki kamienia łupanego. Drogi Nie, węgiel Nie, Drzewa Nie wszystko na Nie bo oni tak mówią. Chcemy bezpiecznie jeździć to wycinać i robić nowa drogę. A jeśli zjawia się ci eko idioci to palowac i do pierdla.

Kris
Gość
Kris

Ale ty głupi jesteś …masakra

Loboo
Gość
Loboo

Nie przesadzaj stary jak masz mało drzew to sobie posadź. Albo na 1/4 etatu do leśniczego.

Po
Gość
Po

To sama chce napisać, głupi jest jak pospolity pisowiec.

Luk
Gość
Luk

Niech ekolodzy zajmą. Się wycinką drzew w miastach gdzie są bardziej potrzebne. W Lesznie w tym roku wytną wszystkie drzewa przy szybowników przez debilny projekt nowej drogi.

Drzewo
Gość
Drzewo

Następny ekspert hahah

Qwerty
Gość
Qwerty

No idioci

Przemo De
Gość
Przemo De

Wycinać i robić porządną drogę. Nie dość, że drzewa przy drogach są dla kierowców zagrożeniem w razie wypadku to jeszcze rozwalają nawierzchnię korzeniami. Oczywiście są drzewa, które mają system korzeniowy taki, który nie rozwala drogi, ale od niedawana zwraca się na to uwagę. Druga sprawa im lepsza jakość dróg tym mniej wypadków. Dajcie se ekolodzy spokój z tymi drzewami przy drogach. Znajdźcie se inne miejsca do ochrony i manifestacji waszych poglądów