Leszno: Chcą wyciąć 800 drzew, by wybudować drogę

Chodzi o drogę powiatową z Leszna do Osiecznej. Władze powiatu chcą ją wyremontować i poszerzyć, a nie da się tego zrobić bez wycinki drzew rosnących przy drodze. Ekolodzy zapowiadają protesty.

Jak informuje Radio Poznań, Jarosław Wawrzyniak, starosta leszczyński, uważa, że mówienie o konkretnej liczbie drzew do wycinki to przesada, ponieważ dopiero po przeprowadzeniu badań w terenie będzie wiadomo, ile rzeczywiście drzew trzeba wyciąć. Być może uda się też znaleźć takie rozwiązanie, by ocalić drzewa z jednej strony drogi – ale to również będzie wiadomo po zbadaniu sytuacji w terenie.

Jednak wycinka będzie na pewno. Droga, zdaniem starosty, jest tak wąska, że sam remont nawierzchni nie miałby sensu. A ponieważ drzewa rosną po obu jej stronach, poszerzenie jej bez wycinki nie jest możliwe. Oczywiście po ich wycince zostaną posadzone nowe drzewa, zgodnie z prawem – jednak leszczyńskich miłośników przyrody to nie satysfakcjonuje i zamierzają protestować przeciwko wycince drzew.

el

11
Dodaj komentarz

avatar
Stanisław Wilk
Stanisław Wilk

I znów poszli na łątwiznę. Jezdnię DA SIĘ poszerzyć. Od pnia drzewa – do pnia drzewa po drugiej stronie. I nie opowiadajcie bajek o “bezpieczeństwie” – polecam przejechać się drogą Berlin – Rangsdorf, DA SiĘ zrobić. Można, tylko bez manipulacji i gry na uczuciach pospólstwa….

Mirek
Mirek

Proponuję byście się zorientowali skąd do kad jest ta drogą…i Wilk nie pisz bzdur że się da…na całym odcinku droge od drzew dzieła dosłownie centymetry, obejrzyj zdjęcia na internecie jak wygląda na droga. W większości to już nie są drzewa tylko próchna kwestia czasu aż zaczną się obalać i blokować drogę po lekkiej letniej bryzie.

Jimmy
Jimmy

Tu nie chodzi o drogę z Leszna do Osiecznej tylko z Osiecznej do Lipna. Następnym razem proszę się o dokładniejsze informacje się wypytać bo to co piszecie to bzdura!

Qwerty
Qwerty

Wycinać i robić. Nie patrzeć na tych idiotow. Oni by nas cofnęli do epoki kamienia łupanego. Drogi Nie, węgiel Nie, Drzewa Nie wszystko na Nie bo oni tak mówią. Chcemy bezpiecznie jeździć to wycinać i robić nowa drogę. A jeśli zjawia się ci eko idioci to palowac i do pierdla.

Luk
Luk

Niech ekolodzy zajmą. Się wycinką drzew w miastach gdzie są bardziej potrzebne. W Lesznie w tym roku wytną wszystkie drzewa przy szybowników przez debilny projekt nowej drogi.