Leszno: Alarm bombowy w biurze poselskim

Leszno fot. UM Leszno

Leszczyńska policja otrzymała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w biurze posła Wiesława Szczepańskiego z Nowej Lewicy. Poseł otrzymał maila, który o tym informował, a który natychmiast przekazał policji.

Jak informuje portal leszno24.pl, mail został wysłany o trzeciej nad ranem, a biuro posła przekazało policji tę informację około 8.00 rano, gdy go odczytano. Anonimowy nadawca informował w mailu o podłożeniu ładunku wybuchowego, który ma wybuchnąć w południe.

Nieznany nadawca napisał: „Wszyscy będziecie gryźć piach, za to, co mi zrobiliście. Zniszczyliście mi życie. Za to może być tylko jedna kara. Życie za życie. Ukraińcom pomagają, a Polaka prześladują dzień w dzień. WY K… ZGINIECIE ZA TO”.

Policja potraktowała zgłoszenie bardzo poważnie i policyjni pirotechniczny dokładnie sprawdzili biuro posła i cały budynek przy ulicy Chrobrego, w którym się mieści. Na szczęście nie znaleźli żadnych materiałów wybuchowych.

Obecnie policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Autorowi fałszywego alarmu grozi nawet 12 lat więzienia nie tylko za fałszywy alarm bombowy, ale także za groźby śmierci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: