Lech przegrywa i już nie jest liderem. Kolejne cenne punkty stracone

fot. lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka

Lech Poznań nie mógł w Gdańsku stracić punktów, jeżeli chciał pozostać na pierwszym miejscu w tabeli. Poznaniacy okazali się jednak gorsi od miejscowej Lechii.

“Kolejorz” jechał do Gdańska mocno osłabiony. Wystąpić nie mogli m.in. Ishak i Sobiech, a Amaral usiadł tylko na ławce rezerwowych. Ofensywne akcje mieli tworzyć Kamiński, Valde, Ramirez i Kownacki. Nie wyglądało to dobrze.

Lechici przeważali od początku spotkania, ale już wtedy wyglądało to podobnie jak w przegranym meczu z Jagiellonią Białystok w poprzedniej rundzie. Tam też “Kolejorz” był zespołem lepszym, ale to Jagiellonia mogła się cieszyć z trzech punktów.

W niektórych sytuacjach brakowało szczęścia (poprzeczka po strzale Satki), w innych zawodziły umiejętności. Widać było, że w ofensywie czegoś Lechowi brakuje. Starał się Ramirez, ale nie przynosiło to wielu efektów. Niedokładny był Kamiński. Fatalnie grał Valde. Kownacki zbyt często się cofał do rozgrywania, przez co akcji w zasadzie nie miał kto kończyć.

Maciej Skorża wpuścił na boisko Ba Louę i Amarala, który nieco rozruszali ofensywę lechitów. “Kolejorz” nawet strzelił bramkę, ale po weryfikacji VAR nie została ona uznana.

I wtedy przyszło to, czego tak obawiali się kibice poznańskiej drużyny. Bezbarwna w całym meczu Lechia miała rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, duże zamieszanie, piłka spada pod nogi Koperskiego i po chwili jest już w bramce Filipa Bednarka.

Gospodarze grali w tym spotkaniu słabo, ale mogą się cieszyć z cennych trzech punktów. Piłkarze Macieja Skorży kolejny raz natomiast tracą cenne punkty na wyjeździe. Wcześniej pomyłek “Kolejorza” nie potrafili wykorzystać rywale. Tym razem poznaniaków w tabeli przeskoczyła Pogoń Szczecin i to ona jest nowym liderem Ekstraklasy.

I to właśnie z Pogonią “Kolejorz” zmierzy się w kolejnym spotkaniu. Ewentualna porażka w Szczecinie będzie mogła przekreślić marzenia o mistrzostwie Polski.

fot. archiwum

Podziel się: