poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Lech Poznań pokonał ŁKS. Cztery bramki w Poznaniu

Piłkarze Lecha bez większego problemu pokonali na własnym stadionie ŁKS 3:1. “Kolejorz” zdecydowanie dominował przez większość spotkania.

Do Poznania przyjechał zespół znajdujący ostatnie miejsce w tabeli. ŁKS w tym sezonie zdobył zaledwie siedem punktów i chyba nawet najwięksi pesymiści nie zakładali starty punktów przez lechitów w tym starciu.

Wszystko poszło zgodnie z planem gospodarzy. Piłkarze Johna van den Broma od pierwszych minut rzucili się na rywala i całkowicie zdominowali ten mecz. Za przewagą w posiadaniu piłki szybko poszły bramki.

Już w 18′ minucie lechitów na prowadzenie wyprowadził Mikael Ishak, który wraca do formy po chorobie. Tuż przed przerwą Ishak zdobył jeszcze drugą bramkę dla poznaniaków. W obu sytuacjach trzeba mocno docenić zawodników, którzy zaliczyli asysty – przy pierwszym trafieniu był to Filip Marchwiński, a przy drugim Kristoffer Velde.

Trochę nadziei na pozytywny wynik kibice gości mogli mieć po kontaktowej bramce Juricia, ale w samej końcówce do siatki trafił jeszcze Velde, ustalając wynik meczu.

W kolejnym starciu lechici zmierzą się z Jagiellonią Białystok.