Kto pójdzie do piekła? Odpowiedź dzieci stała się hitem internetu

kościół św. Trójcy fot. L. Łada

Lotna Brygada Opozycji zamieściła na swoim profilu nagranie odpowiedzi dzieci na pytanie, kto pójdzie do piekła. Zadał je im ksiądz, a jedna z odpowiedzi wywołała konsternację – i śmiech wiernych. Nagranie podbija internet.

Wszystko wydarzyło się w parafii św. Trójcy na Dębcu, która transmituje swoje msze na stronie internetowej. Tym razem podczas mszy dla dzieci ksiądz zapytał najmłodszych wiernych, kto pójdzie do piekła.

Pierwsze dziecko stwierdziło, że złodzieje, co nie wzbudziło wątpliwości. Drugie, że źli ludzie, trzecie, że rozwodnicy. Tu już ksiądz poprawił, że jeśli będą się dobrze sprawować i chodzić do kościoła, to jednak mogą dostąpić zbawienia. Zabójcy również nie wzbudzili większych wątpliwości, ale ostatnia odpowiedź na pytanie, kto pójdzie do piekła brzmiała: Kaczyński.

W kościele na chwilę zapadła cisza, ale potem dało się słyszeć śmiech wiernych i podsumowanie księdza.
– No tego bym się nie spodziewał. Jak to idzie w internet, to będziemy tu mieli ostro…

Nagranie na swoim Twitterze zamieściła Lotna Brygada Opozycji z komentarzem: „Ksiądz pyta dzieci: kto pójdzie do piekła… Najbardziej optymistyczne jest to, że wiernym się ostatnia odpowiedź podobała” – podsumowali działacze LBO.

Podziel się: