Kryta pływalnia w Wielkopolsce. Kiedy ruszy budowa?

Trzcianka fot. UM Trzcianka

Urząd Miejski w Trzciance przedstawił dwie wstępne koncepcje budowy krytej pływalni. Basen miałby powstać obok Szkoły Podstawowej nr 1, składać się z basenu pływackiego, rekreacyjnego oraz strefy SPA i kosztować 40 mln zł.

Mieszkańcy Trzcianki o publiczną pływalnię walczą od lat, ale jak dotąd kończyło się na koncepcjach i braku pieniędzy. Ale teraz wiele wskazuje na to, że marzenie o własnej pływalni uda się wreszcie zrealizować. 9 stycznia projektant – Pracownia Architektoniczna Piotra Dominiczaka z Ostrowa Wielkopolskiego – zaprezentował dwa warianty basenu, które będą oceniać pracownicy urzędu. Mają na to sporo czasu, bo ostateczny projekt ma być gotowy do końca tego roku.

Już wiadomo, że kwestią dyskusyjną będzie koszt budowy pływalni – obecnie jest on szacowany na 40 mln zł, ale trzcianeccy radni chcą, żeby był tańszy. Bo miasto chce się starać o dofinansowanie na budowę basenu z Polskiego Ładu. Jak podaje portal „asta24”, Robert Matkowski, przewodniczący rady, zwrócił uwagę, że jeśli miasto chce złożyć wniosek o dofinansowanie, to ma na to czas nie do końca roku, ale do końca marca. Bo po tym czasie nie będzie już szans na dofinansowanie projektu.

Gdyby udało się na czas przygotować projekt, a miasto dostałoby dofinansowanie, to prace budowlane mogłyby się rozpocząć w 2025 roku, a dwa lata później basen byłby już gotowy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: