Krotoszyn: Mobilny punkt pobrań działa do 6 maja. Później jedzie do Kalisza

Krotoszyn punkt pobrań fot. WUW
Do 6 maja działa jeszcze w Krotoszynie – a od 11 maja będzie pobierał próbki do wymazów w Kaliszu. W mobilnym punkcie pobrań pierwszego dnia wymazom poddało się prawie 100 pacjentów.

Dowódca wielkopolskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej podczas poniedziałkowego spotkania ze służbami wojewody podsumował również pierwszy dzień funkcjonowania realizowanego metodą drive-thru punktu poboru wymazów w Krotoszynie. Kierowcom i pasażerom, bez wysiadania z samochodu, żołnierze i służby sanitarne pobierają próbki na dwóch liniach wymazowych. W pracę zaangażowanych jest około 30 żołnierzy.

– W poniedziałek z punktu drive-thru skorzystało blisko 100 osób – raportował pułkownik Rafał Miernik. – Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego są tam kierowani przez wojewódzką stację sanitarną. Obsługa pacjenta wraz z wypełnieniem ankiety i pobraniem wymazu trwa około sześć minut. Wszystko odbywa się bardzo płynnie.

Punkt poboru wymazów w Krotoszynie ma funkcjonować do najbliższej środy. W porozumieniu z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem żołnierze WOT przeniosą go do Kalisza. Tam drive-thru miałby rozpocząć pracę od przyszłego poniedziałku – 11 maja.

WUW, el