Kościan: Stracił prawo jazdy, zanim… je odebrał

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji – takie zarzuty usłyszał 18-letni mieszkaniec Kościana, który jeszcze nie zdążył odebrać swojego prawa jazdy.

Kościańscy policjanci 18 kwietnia wieczorem zostali wezwani do zdarzenia drogowego ul. Kosynierów. 18-latek prowadził audi i w trakcie omijania potrącił zaparkowane renault. Uderzenie było tak silne, że nie tylko uszkodziło samochód, ale też spowodowało jego przesunięcie – i uszkodzenie kolejnego auta.

W rozmowie ze sprawcą kolizji policjanci wyczuli woń alkoholu od mężczyzny. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 18-latka. Okazało się też, że nie posiada uprawnień do kierowania, a w systemie informatycznym nie było stosownego wpisu dotyczącego wydania prawa jazdy. Mężczyzna oświadczył, że zdał egzamin, ale nie odebrał dokumentu, co jest równoznaczne z tym, że nie posiada jeszcze uprawnień.

Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został również ukarany mandatami za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawień.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Kościan

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze