Fara Kościan, fot. kościan.pl

Kościan: Ponad 1000 podpisów pod petycją w sprawie plakatu na drzwiach fary

Kościański radny Patryk Piasecki zorganizował akcję zbierania podpisów pod protestem do prymasa Polski przeciwko dzieleniu Polaków. Chodzi o plakat, jaki wisiał na drzwiach do kościańskiej fary.

Plakat w swoisty sposób podsumował wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Kościanie. Nazwisk kandydatów nie ma, ale nad rubryką, w której wyliczone są następujące cechy: bluźnierstwa, szyderstwa, profanacje, lewicowy liberalizm moralny, LGBT +, aborcja i eutanazja jest podana liczba 61,51 proc. Tyle właśnie głosów zdobył w Kościanie Rafał Trzaskowski, pokonując prezydenta Andrzeja Dudę, który otrzymał tu 38,49 proc. głosów. I taka liczba widnieje nad drugą rubryką, w której z kolei możemy przeczytać: Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia Kościoła, moralne prawo naturalne, dekalog i Ewangelia, rodzina, prawo do życia każdego.

Plakat wzbudził ogromne poruszenie wśród miejscowej społeczności. Radny Patryk Piasecki postanowił więc przygotować petycję do prymasa, której treścią jest protest przeciwko dzieleniu Polaków na lepszych i gorszych ze względu na to, na kogo głosowali. 23 lipca o godzinie 20.00 wyłożył petycję, by każdy chętny mieszkaniec Kościana mógł się pod nią podpisać.

Chętnych znalazło się sporo, bo ponad 1000 osób. Wierni gremialnie podpisywali, opowiadając się za tolerancją i przeciwko mieszaniu się kościoła do polityki. Organizatorzy byli zaskoczeni tak masowym wsparciem i zabrakło im list, mimo że przewidująco wydrukowali ich aż 70. Niektórzy oferowali się, że wezmą listę ze sobą, by mogli ją podpisać także ci, których nie ma pod farą, więc finalnie pewnie podpisów będzie znacznie więcej niż 1000. Wszystkie w ciągu tygodnia mają trafić do radnego Piaseckiego, a on wyśle je razem z listem do arcybiskupa Wojciecha Polaka, prymasa Polski.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze