Korek-gigant na autostradzie. Wszystko z powodu kolizji

autostrada A2 fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Kilka kilometrów muszą odstać w korku kierowcy na autostradzie A2. Powodem są liczne kolizje, zwłaszcza na pasie w kierunku Warszawy. Ostatnia miała miejsce około godziny 16.00 między węzłami Luboń i Krzesiny.

Na wszystkich wylotówkach z Poznania 7 czerwca daje się zauważyć wzmożony, przedweekendowy ruch, co niestety w wielu wypadkach skutkuje też kolizjami – i całą serię ich odnotowano na A2, głównie na pasie w kierunku Warszawy, co oczywiście mocno utrudnia przejazd. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – obecnie korek liczy aż 6 km!

Powodem jest kolizja, do której doszło około godziny 16.00 na pasie w kierunku Warszawy między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Nikt na szczęście nie ucierpiał, ale o tej porze i przy tym natężeniu ruchu natychmiast utworzył się potężny korek.

Rozładowanie korka, według szacunków GDDKiA, może potrwać co najmniej do godziny 19.00. Sytuację może poprawić fakt, że większość ciężarówek po godzinie 18.00 już będzie musiała zakończyć jazdę ze względu na święto, co powinno sprawić, że na drogach zrobi się luźniej.

Podziel się: