Konin: Załoga karetki z Turku trafiła na kwarantannę

Wszystko z powodu pacjenta, który dopiero w izbie przyjęć przypomniał sobie, że miał kontakt z obywatelami Chin.

Mężczyzna wezwał pogotowie, ponieważ miał podwyższoną temperaturę i kłopoty z oddychaniem, a dodatkowo jest chory na astmę. Ponieważ – jak informuje Radio Poznań – nie poinformował dyspozytora pogotowia o możliwości zakażenia koronawirusem, personel karetki pojechał do niego bez ubrań ochronnych i maseczek.

Tymczasem w izbie przyjęć mężczyzna przyznał, że miał kontakt z obywatelami Chin. W efekcie załoga karetki, która go przywiozła oraz personel izby przyjęć trafił na kwarantannę, a samą izbę zamknięto do dezynfekcji. Zdezynfekowano też karetkę.

Mężczyzna trafił na oddział zakaźny konińskiego szpitala, pobrano od niego także wymaz do testu na obecność koronawirusa. Jeśli wynik okaże się pozytywny – spora część personelu tureckiego pogotowia spędzi w kwarantannie dwa tygodnie.

el

8
Dodaj komentarz

avatar
Piotr
Piotr

Tempe dzidy z tego Turku

Konin
Konin

No debil…

Ola
Ola

Nie tylko w Turku są idioci ,mieszkam na ul.topazowej mimo że nie mamy kwarantanny ograniczamy wyjście po chleb i raz na tydzień do biedronki . Policja powinna zainteresować się ludźmi z naszego osiedla powracali z Niemiec mają kwarantannę i łażą jak te tempe krowy robią zakupy i mają wszystko w d….e

Kiler
Kiler

Pawulon i kur….a po roznosicielu !!!

Aneta
Aneta

Brak słów!! Ta sytuacja jednak nic nie uczy pokory!!