policja fot. Sławek Wąchała

Konin. Śmierć Adama C. Policja: “Nasz policjant jest niewinny”

Komenda Główna Policji wydała oficjalne oświadczenie, w którym nawiązuje do sprawy z Konina. 21-letni Adam C. został tam zastrzelony przez jednego z policjantów.

Przypomnijmy – kilka dni temu policjanci próbowali wylegitymować 21-letniego Adama C., kiedy ten rozmawiał z dwójką 15-latków. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać, a jeden z nich ruszył za nim w pościg. Tutaj pojawia się kilka możliwych wersji zdarzeń, ale wiadomo że skończyło się użyciem broni przez funkcjonariusza. Adam C. nie przeżył.

Od tego momentu atmosfera w mieście jest bardzo napięta. Część mieszkańców obwinia policjantów o śmierć 21-latka. Przed lokalną komendą policji doszło do zamieszek. Do Konina musieli zostać ściągnięci dodatkowi policjanci z innych regionów. 

Funkcjonariusz, który pociągnął za spust, przebywa obecnie w szpitalu. Do tej pory nie udało się go przesłuchać, ze względu na zły stan psychiczny. Część mieszkańców Konina chciałaby, że usłyszał on zarzuty.

Komenda Główna Policji: “Nasz policjant jest niewinny”

Dzisiaj do sprawy oficjalnie odniosła się Komenda Główna Policji. – “W związku z wydarzeniami, które miały miejsce po interwencji przeprowadzonej przez policjantów i zakończyły się śmiercią mieszkańca Konina, pragniemy podkreślić, że zdecydowana większość społeczeństwa zachowuje w obliczu tej tragedii właściwą postawę. Charakteryzuje się ona spokojnym oczekiwaniem na oficjalne ustalenia śledczych i jest daleka od jakichkolwiek domysłów, niepopartych żadnymi dowodami” – czytamy w oświadczeniu.

W dalszej części policjanci ubolewają nad tym, że część społeczeństwa zdecydowała się już wydać wyrok na policjanta, który użył broni. – “Kierownictwo Policji od początku wspiera i będzie wspierać policjanta, który przeprowadzał interwencję wobec 21-latka, zapewniając mu wszelką pomoc – również prawną i psychologiczną. Dalsze decyzje w tej sprawie będzie podejmowała niezależna Prokuratura i ewentualnie Sąd, które z pewnością nie będą się kierować zachowaniami oraz opiniami pijanych i agresywnych chuliganów. W świetle prawa i oceny kierownictwa polskiej Policji nasz policjant jest niewinny, a przebieg podjętej interwencji wyjaśni szczegółowe, niezależne śledztwo prowadzone przez Prokuraturę” – czytamy w dalszej części oświadczenia.

– “Należy pamiętać, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji” – podsumowują policjanci w oświadczeniu.

Źródło: KGP

1
Dodaj komentarz

avatar
carter
carter

taaaa, stachowiak tez sam się nadział na paralizator kilkanascie razy w kiblu bez monitorigu. Juz wam kurwy nigdy w zycciu nie uwierze…