kontrola fot. policja

Konin: Pościg i strzelanina w Modle Królewskiej

Konińscy policjanci próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli mercedesa. Jednak auto nagle ruszyło z miejsca, potrącając dwóch funkcjonariuszy. Padły strzały.

Funkcjonariusze zatrzymali mercedesa do kontroli – a raczej próbowali to zrobić, bo kierowca auta, na widok patrolu, dodał gazu i ruszył w stronę Kalisza. Policjanci pojechali za nim, powiadamiając o sytuacji dyspozytora.

W którymś momencie mercedes nieoczekiwanie zawrócił i ruszył z powrotem w stronę Konina. Zatrzymał się w Modle Królewskiej. Ale kiedy policjanci z pierwszego patrolu podeszli do samochodu, by wylegitymować kierowcę, mercedes nieoczekiwanie ruszył z miejsca, potrącając dwóch funkcjonariuszy.

Do tego czasu do Modły zdążyły dojechać kolejne radiowozy i to ich obsada użyła broni wobec kierowcy, który potrącił funkcjonariuszy. Udało się go zatrzymać – i jak się okazało, 37-letni mężczyzna miał dobry powód, by uciekać przed policją. Był złodziejem paliwa ze stacji benzynowych.

Złodziej został zatrzymany. Nie odniósł obrażeń podczas akcji, urazu głowy doznał natomiast jego o rok starszy pasażer. Takie same obrażenia odniósł również jeden z potrąconych funkcjonariuszy. Wszyscy trafili do szpitala, jednak ich obrażenia nie zagrażają życiu.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze