Kończy się sezon nad Wartą w Poznaniu. Z jakich atrakcji można jeszcze korzystać?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Weekend 26-27 sierpnia będzie ostatnią okazją w tym roku, żeby przepłynąć się tramwajem wodnym, wypożyczyć motorówkę lub zacumować łódź w tymczasowej przystani. Nadwarciańskie lokale jednak nadal będą czynne co najmniej do końca wakacji.

Jak informują władze miasta, do 27 sierpnia w Starym Porcie działać będzie wypożyczalnia motorówek – i przypominają, że aby zobaczyć miasto z innej perspektywy, nie jest potrzebny patent sternika motorowodnego – wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie przeprowadzane na miejscu dla każdego wybierającego się na rejs po Warcie. Również w Starym Porcie i również do 27 sierpnia działa tymczasowa przystań rzeczna, w której za darmo można zacumować łódź.

Weekend 26-27 sierpnia będzie też ostatnim w tym sezonie, podczas którego będzie można przepłynąć się rzeką od przystanku przy Katedrze do mostu kolejowego na Starołęce i z powrotem. W soboty i niedziele statek rozpoczyna rejsy o godz. 11:00, 14:00 oraz 17:00.

Stopniowa likwidacja nadwarciańskiej oferty letniej jest związana ze zbliżającym się końcem wakacji – jednak trzeba pamiętać, że kalendarzowe lato wciąż trwa i będzie trwało przez prawie cały wrzesień. I co najmniej do końca lata będzie można korzystać z uroków nadwarciańskich lokali gastronomicznych z ich bogatą i różnorodną ofertą.

Podziel się: