Koncerty w Poznaniu – metalowe brzmienia tej jesieni

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na koniec izolacji i możliwość wyjścia na koncert ulubionych zespołów. Warto już dziś zarezerwować sobie czas na najlepsze metalowe koncerty tej jesieni. Jakie grupy rockowe i hardrockowe zagrają Poznaniu w ostatnim kwartale 2020?

Oto zestawienie jesiennych wydarzeń muzycznych dla fanów ciężkich, rockowych i metalowych brzmień. We wrześniu w Poznaniu wystąpi blackendrolowy zespół Black River. W październiku zagrają włoscy mistrzowie symfonicznego death metalu – Fleshgod Apocalypse. Natomiast w połowie grudnia zaplanowano koncert jednej z najważniejszych kapel w historii thrash metalu, Destruction. Co ciekawe, wszystkie z tych wydarzeń muzycznych odbędą się w klubie U Bazyla. Zobacz najciekawsze koncerty w Poznaniu.

Black River – 17 września

Po udanych koncertach w kwietniu 2019 roku, black’and’rollowa grupa Black River powraca jesienią, by promować najnowszy album Humanoid. Jeden z występów zaplanowany jest w Poznaniu w klubie U Bazyla. W składzie grupy, grającej od 2008 roku, wchodzą muzycy znani z takich formacji jak Behemoth, Rootwater czy Geisha Goner. Po kilkuletniej przerwie związanej z kłopotami zdrowotnymi wokalisty, Maćka Taffa, Black River powraca do działalności. Nowy album Humanoid cieszy się dobrymi opiniami krytyków i fanów. Okazję do wysłuchania kawałków z krążka masz 17 września w Poznaniu. Miejmy nadzieję, że koncert odbędzie się zgodnie z planem!

Fleshgod Apocalypse – 28 października

Również u Bazyla odbędzie się długo wyczekiwany koncert Fleshgod Apocalypse. Fani już jesienią doczekają się tej włoskiej grupy w Polsce! Formacja słynąca z symfonicznego death metalu zagości na dwóch występach w naszym kraju – w Warszawie i Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zagra 28 października. Włosi będą promować najnowszy krążek Veleno, który jest najlepiej jak do tej pory ocenianym albumem Fleshgod Apocalypse. Już nie możemy się doczekać, aby usłyszeć ich na żywo.

Destruction – 16 grudnia

Destruction to niemiecki zespół, który zna każdy fan thrash metalu. Ich utwory są uważane za kamienie milowe gatunku. Grupa, z kilkuletnią przerwą funkcjonuje od niemal 40 lat! Niekwestionowanymi gwiazdami formacji są basista i wokalista „Schmier” oraz gitarzysta Mike Sifringer. W ubiegłym roku zespół powrócił z nową płytą Born to Perish. Wszyscy, którzy są ciekawi jej brzmienia na żywo, 16 grudnia powinni stawić się na koncercie w poznańskim klubie u Bazyla.

Warto przyjść też ze względu na zespoły supportujące grupę Destruction. Kalifornijscy trash metalowcy, Warbringer będą promować swoje nowe wydawnictwo Weapons of Tomorrow, natomiast pochodzący z Barcelony thrashowcy z Crisix zaprezentują nowy krążek Crisix Session: #1 American Thrash. Warto zarezerwować bilety już dziś, bo szybko się rozchodzą.

Czy wiesz, że na wszystkie wymienione wyżej koncerty możesz kupić bilet z możliwością zwrotu? To fajna opcja, jeśli nie jesteś jeszcze pewien swoich planów, a nie chcesz, by ktoś zajął Twoją miejscówkę. Spis wszystkich koncertów z tą możliwością i regulamin dostępny w zakładce Bilet Zwrotny.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: