Spektakle teatralne w gwiazdorskiej obsadzie, koncert Macieja Maleńczuka, Speaking Concert, koncert kapeli Maliszów i Festiwal Barok u Franciszkanów – Lamentacje Jeremiasza. Przedświąteczny tydzień w Poznaniu oferuje sporo atrakcji!
Poniedziałek, 3 kwietnia
Przesyłka z zaświatów
Kino Teatr Apollo, Ratajczaka 18, Poznań
3 kwietnia @ 17:30, 20:00
Kinga Preis, Katarzyna Żak, Katarzyna Kwiatkowska, Justyna Ducka, Kuba Gąsowski w pełnej humoru, ciepła i wzruszeń komedii o przyjaźni „na wieki” w reż. Cezarego Żaka.
Szczegóły tutaj
Biblioteka dostępna – Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem
Biblioteka Raczyńskich, Sala 1, pl. Wolności 19, Poznań
3 kwietnia @ 18:00
Gang motocyklowy chłopców, panie czarowne, zawodowy złodziej Drelich – to tylko część bohaterów tworzonych przez Jakuba Ćwieka. Tym razem autor opowie o najnowszej książce „Drelich. Nim braknie tchu”, o pisaniu, gatunkach oraz o nowej roli wydawcy. Spotkanie będzie tłumaczone na PJM i transmitowane na Facebooku Biblioteki Raczyńskich.
Chciałbym się mylić
Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
3 kwietnia @ 19:00
Michał Leja szturmem podbił polską scenę stand-upu i komedii. „Chciałbym się mylić” to niecodzienne spojrzenie na świat, ogromna dawka dobrego humoru oraz świetna interakcja z publicznością – rozrywka na najwyższym poziomie.
Szczegóły tutaj
Maciej Maleńczuk – Klauzula sumienia
Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14, Poznań
3 kwietnia @ 19:00
Homo Twist, Pudelsi, Yugopolis, Psychodancing – Maciej Maleńczuk to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad.
Szczegóły tutaj
Speaking Concert – Pasja
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
3 kwietnia @ 19:30
Program tego Speaking Concertu poświęcony jest jednemu z najwspanialszych arcydzieł w historii muzyki – „Pasji wg św. Jana”Jana Sebastiana Bacha. Dokonamy analizy jego fragmentów, wyjaśnimy znaczenie i rolę figur retorycznych, zajmiemy się teorią liczb. Spróbujemy także pokazać, w jaki sposób Bach wspinał się na Golgotę i jakie miał związki z Polską.
Dokąd one jadą – wystawa Elwiry Sztetner
Barak Kultury, Al. Marcinkowskiego 21, Poznań
31 marca – 14 kwietnia
Praca jest próbą unaocznienia procesu stopniowego przyzwyczajania się do przemocy, która z czasem ulega tak silnej internalizacji, że przestajemy ją zauważać, rozpoznawać, i co za tym idzie – kwestionować. Elwira Sztetner jest artystką wizualną i aktywistką związana z nurtem ekofeminizmu, a także absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie prowadzi Pracownię Tkaniny Artystycznej na tej uczelni.
Wtorek, 4 kwietnia
Stand-up / SUMO na Wyjeździe / Poznań
Cooliozum, ul. Święty Marcin 45, Poznań
4 kwietnia @ 19:00
SUMO – Stand-Up Mic Open – od lat największa scena Open Mic na Dolnym Śląsku teraz na wyjeździe w Poznaniu! Wpadnie do nas ekipa komików z Wrocławia z najlepszymi żartami!
Szczegóły tutaj
Koncert kapeli Maliszów
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań
4 kwietnia @ 19:00
Rodzinną kapelę z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci: Zuzanna i Kacper. Kapela inspiruje się tradycyjną muzyką wiejską swojego regionu, ale wykonuje również tańce i pieśni z innych regionów Polski.
Opowieści o Kobietach mądrych i przewrotnych – baśnie z różnych stron świata tylko dla dorosłych
PIES andaluzyjski, ul. Feliksa Nowowiejskiego 17, Poznań
4 kwietnia @ 19:00
Wsłuchamy się opowieści o kobiecej mądrości, sprycie, przebiegłości, pięknie – a opowiadać i gra na instrumentach będzie Szymon Góralczyk z grupy Karawana Opowieści.
Febueder – koncert
Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
4 kwietnia @ 20:00
Zespół Febueder tworzą Kieran Godfrey (wokal/guitar/multiinstrumental) oraz Samuel Keysell (drums, sample pad). Ich domeną jest przekraczanie granic, dzięki czemu ich twórczość nabiera niepowtarzalnego i ponadczasowego charakteru.
Środa, 5 kwietnia
Koncert Organowy
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań
5 kwietnia @ 19:00
Koncert w ramach IX Międzynarodowej Konferencji: Historyczne organy – problemy renowacji i rekonstrukcji. Wystąpi Michał Duźniak – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie: J.H. Rogers, H. Klaja, H.M. Dunham
Koncert zespołu Dom i promocja płyty
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
5 kwietnia @ 19:30
DOM zespół. Dom to tytuł płyty. Dom to nazwa całego projektu, który wyrósł z potrzeby wspólnoty, tworzenia i grania muzyki, a jego motywem przewodnim jest refleksyjna, psychodeliczna podróż.
Czwartek, 6 kwietnia
Festiwal Barok u Franciszkanów – Lamentacje Jeremiasza
Klasztor oo Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła
6 kwietnia @ 19:30
Głównym punktem programu będzie niezwykła, mistyczna interpretacja tekstu pisma świętego dokonana przez wielkiego francuskiego klawesynistę i kompozytora – Françoisa Couperina w wykonaniu artystów:
Karolina Korzyb – sopran, Kamil Lis – pozytyw organowy, Maciej Prochaska – klawesyn, Monika Woźniak – klawesyn, Bartosz Kokosza – wiolonczela barokowa. Wykład wprowadzający – Michał Grześkowiak.
Program:
Michel de Lalande – Miserere (na głos solowy i basso contino)
Johann Jakob Froberger – Plainte faite à Londres pour passer la melancholie (na klawesyn)
Johann Jakob Froberger – Toccata per l’Elevazione (na organy)
Jean-Henri D’Anglebert – Tombeau (na klawesyn)
Couperin François – Leçons de ténèbres (na głos solowy i basso continuo)
NOWE MATERIAŁY stand-up Twarowski i Konkiel
TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Świętego Rocha 9, Poznań
6 kwietnia @ 19:00
Z nowymi programami zawitają Maciej Twarowski i Paweł Konkiel.
Szczegóły tutaj
Źródło: mat. pras.