Koncert Cleo i Macieja Maleńczuka na Dniach Puszczykowa. Na miejscu będzie się można zaszczepić

mobilny punkt szczepień, Jerzykowo fot. Szpital Podolany

Koncert Cleo i Macieja Maleńczuka na Dniach Puszczykowa, dożynki w Chludowie i Uzarzewie oraz biała sobota w Luboniu. Wszędzie tam będzie można nie tylko świetnie się bawić, ale też zaszczepić przeciwko koronawirusowi w mobilnych punktach szczepień.

Na wszystkich tych imprezach samorządy, które je organizują, zadbały o przygotowanie mobilnych punktów szczepień. We wszystkich tych miejscach zespoły medyczne dysponują jednorazową szczepionką Johnson&Johnson. Szczepienia cieszą się zwykle sporym zainteresowaniem: jak informuje Szpital Podolany, tylko jego zespoły szczepienne przyjęły przy takich okazjach blisko pół tysiąca osób.

Najwcześniej będzie się można zaszczepić w Luboniu, bo od godziny 10.00 w sobotę, 28 sierpnia. W Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Sikorskiego 3 rozpocznie się wtedy biała sobota, podczas której do godziny 14.00 będzie można przyjąć szczepionkę w mobilnym punkcie Szpitala Podolany. Biała sobota oferuje też konsultacje laryngologiczne i dietetyczne, badania słuchu dla dzieci, badania poziomu cukru, spirometrię i konsultacje fizjoterapeutyczne. Podczas poprzedniej edycji szczepień w tym miejscu zaszczepiło się ponad 100 osób.

Od 11.00 rozpoczną się szczepienia na dożynkach w Chludowie, gdzie będzie świętować gmina Suchy Las. Szczepienia zaplanowano także na dożynkach w Uzarzewie, które rozpoczynają się o godzinie 15.00.
– Staramy się przyjmować wszystkie takie zaproszenia, bo nadal nie osiągnęliśmy zbiorowej odporności – podkreśla Szymon Jankowski, prezes Szpitala Podolany. – Zbliżamy się do łącznie 80 tysięcy wykonanych szczepień. Cieszę się, że dołożyliśmy tym samym dużą cegiełkę do poziomu zaszczepienia w regionie, który pod tym względem jest w krajowej czołówce. W obliczu czwartej fali pandemii nie ustajemy jednak w staraniach by jak najwięcej ludzi było bezpiecznych. Dlatego nasze mobilne punkty będą działać wszędzie tam, gdzie jest okazja i ochota włodarzy oraz lokalnych społeczności by ograniczać zagrożenie dla zdrowia.

Także w sobotę rozpoczną się szczepienia na Dniach Puszczykowa. Mobilny punkt Szpitala Podolany będzie czekał na chętnych przy ulicy Kościelnej od 12.00 do 18.00 – do rozpoczęcia koncertów Cleo, Pawła Bączkowskiego i Macieja Maleńczuka.

Kolejne akcje są już zaplanowane na wrzesień.

Szpital Podolany to prywatna placówka medyczna w Poznaniu (ul. Straży Ludowej 37). Działa od 2010 roku, obecnie w zakresie 20 specjalizacji, przede wszystkim w otolaryngologii, ortopedii i chirurgii. Część zabiegów realizuje w ramach kontraktu z NFZ.

Podziel się:

Ostatnio dodane: